Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy kezeljem a pontokat és...

Hogy kezeljem a pontokat és gondolatjeleket?

Figyelt kérdés

Jól írom a következő mondatokat?Az írásjelekkel van bajom inkább,hálás lennék a korrigálásért!

-Nem tudom – egy pillanatra elgondolkodtam. – Te mit gondolsz?

Ez így helyes?Két gondolatjel közötti mondat után kell pont?


-Találgathatok? - vigyorgott rám. - Kinn aludtál a kanapén?(pont kell?Szerintem nem...)

A "kinn" itt nagy betű ugye?


-Ha már itt tartunk... - torpant meg a szoba közepén - hol találtad azt a képet?

A "hol" kis betű?Nem kell elé több pont?


-Igen – motyogta. Rásandítottam, de mielőtt mondhattam volna valamit, megszólalt. – és te miért vagy itt?

Ez így helyes?


2013. márc. 28. 02:23
 1/3 ClioWolf válasza:

Személy szerint nekem szokásom a kötőjeles mondatokhoz is tenni pontot, vagy felkiáltójelet. Ezt találtam, hátha segít: [link]

Szabad tudni miért kérdezed, csak érdekel, vagy esetleg szerepjátékhoz kell? (FRPG) :)

2013. márc. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Telefonról vagyok, lehet, hogy átsiklottam valami felett, de szerintem csak az utolsó rossz. A ponttal vége a mondatnak, kötőjel ide, vagy oda, utána nagy betűvel kezdődik a következő.

A karcolat.hu oldalon találsz egy jó segítséget a központozáshoz.

2013. márc. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első jó.


A másodiknál én meghagynám a pontot, de lehet, hogy nincs igazam. (A K nagybetű szerintem is.)


A harmadikat én is így írnám.


A negyediknél az És szót nagybetűvel kezdeném, esetleg a megszólalt szó után kettőspontot tennék pont helyett.

2013. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!