Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Allergiás vagyok arra, ha...

Betty-Detty kérdése:

Allergiás vagyok arra, ha valaki helytelenül ír! Ti is így vagytok vele?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megállni,hogy ne javítsam ki az ilyen embereket,sokszor még a tanáraimnak is beszólok,ha helytelenül írnak. Nincs sok jogom kritizálni másokat, de nem tudom megállni,hogy ne olvassak be az olyan analfabétáknak,akik pl. a "lyuk" szót j-vel írják.Az ilyenekkel utálok chatelni is!Mások is így vannak vele,vagy csak én vagyok ilyen?

2013. máj. 17. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Az allergia túlzott immunválasz antigénekre. A helyesírás nem éppen antigén.
2013. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
jaja én se szeretem ha valaki hejtelenül ír :)
2013. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Igen, én is így vagyok vele.

Most például az az apróság b*ssza a szememet, hogy a vesszők, pontok, egyéb írásjelek után hol teszel szóközt, hol nem.

Egy nyelvtannácinak illik tökéletesen írnia! :)

2013. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Engem csak az zavar, ha én írok helytelenül.
2013. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 HotChoc válasza:
100%
Sajnos engem is nagyon zavar. Nagyon keményen belém verték a helyesírást anno a nyelvtanversenyekkel, fogalmazásokkal, és az ezekre való készüléssel. De próbálom türtőztetni magam és nem beszólni, csak az ordító hibáknál :D
2013. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Engem is sok ilyen dolog irritál.

Többek között az, ha a vesszők és írásjelek után nem tesznek szóközt.

Azt is gyűlölöm, mikor vki nem képes összefüggően, értelmesen megfogalmazni azt, amit mondani szeretne.

Azt is utálom, mikor vki minden egyes mondata végére felkiáltójelet tesz.


De kijavítani csak akkor szoktam, ha egyébként is válaszolok a kérdésre.


Ha meg vki annyira helytelenül ír, akkor el sem olvasom.

2013. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Engem is zavar, és a legszívesebben én is figyelmeztetnék mindenkit mindig, de nem praktikus, úgyhogy sokszor visszafogom magam. Ha valaki rosszul ír, önkéntelenül buta képest festek róla. Pedig sokszor nem erről van szó, csak lustaságról, igénytelenségről.

Azt meg egyenesen elvárom, hogy nekem is szóljanak, ha hibázok, mert hibákat kijavítani mindig jó. Kár, hogy az emberek általában túl hülyék, hogy segítségnek, jó dolognak fogják fel a hibák kijavítását, főleg, ha ilyen egyszerű dologról van szó.


És ha már itt tartunk: sehol nem tettél szóközt az írásjelek után! Ejnye!

2013. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Rühellem! legszívesebben magyar tanárosdit játszanék mindenkivel.
2013. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így érez. :)
2013. máj. 17. 18:09
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen.

Mint már több alkalommal is írtam, vagyunk néhányan itt az oldalon. De, mi nem beszólogatunk a helytelenül írónak, meg beolvasunk neki, hanem próbáljuk megmagyarázni, milyen hibák vannak az írásában.

Udvarias, nem lekezelő hangnemben hívjuk fel a figyelmét, hidd el, sokkal többet érünk el így.


Volt olyan /és gondolom, ezzel nem vagyok egyedül/, hogy privátban kerestek meg, segítsek a helyesírás megértésében.

Igaz, hogy ezek csak olyan "szalmalángféle" fellángolások voltak, de mégis azt jelzik, hogy az, amit itt "művelünk", - értem alatta a helyesírás kijavítását, hibákra felhívást, - az értelmes kérdezők és válaszolók között visszhangra talált.

Nekünk pedig az a célunk, hogy minél többen megértsék, magyar anyanyelvünkhöz hozzátartozik, hogy tudjunk helyesen írni.

Szeressük anyanyelvünket és védjük a helyesírás tisztaságát.

2013. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!