Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Radics Gigi dalának egyik...

Radics Gigi dalának egyik mondata szerintem értelmetlen. Szerintetek?

Figyelt kérdés
"Nem akarok többé mégsem várni!" az ominózus sor.

2013. jún. 28. 15:19
1 2
 11/13 anonim válasza:
67%

A Vadonatúj érzés szövege meg egy nagy katyvasz úgy, ahogy van.

"Van az úgy, van olyan,hogy a szív tele van,

nem fér hozzá más."

Attól, hogy tele van a szív, még hozzá lehet férni elvileg. És mi az, hogy "más"? Ki/mi az egyik, hogy énekel egy másikról?

A "nem fér hozzá más" helyett a "nem fér bele több" kellett volna, csak az nem rímel. Basszus, én 16 évesen voltam olyan igényes magammal szemben, hogy ha értelmetlen volt a mondat, nem hagytam benne a versemben, csak mert rímelt. Pff.

Vagy:

"Buta kis üzenet kihagy egy ütemet

szívjeleket küldi át."

Az az "i" betű nagyon nem kellett volna a "küldi" szóba. Így megint piszok magyartalan lett a mondat. Báncsa a fülem.

De a kedvencem: "Van utam, hogy merre mennék."

Aki ezt írta, annak üzenem: Menjél haza, részeg vagy!

Ilyen mondatot józan felnőtt ember szájából nem nagyon hallottam még. Egy kedves rokonom mondta kicsit becsiccsentve, mikor megkínálták a nem tudom hányadik pohár borral, hogy: "Énnekem nem kívánom."

Kb. ahhoz tudnám hasonlítani a fent idézett szövegrészt.

2014. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
12%
Most komolyan? Ezeknek a számoknak mondanivalójuk van! Mégis milyen ember az aki a hibákat veszi észre és nem tudja értékelni a dalt magát?
2014. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, komolyan.

Egyáltalán nem mindegy, hogyan fogalmazódik meg az a mondanivaló...

Pontosan ezért értékeltük a dalt alacsony szintűnek, ócskának stb.

Mert mi ilyen emberek vagyunk. Igényesek. Nyelvhasználatban és zenében is.

2014. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!