Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mondatelemzéssel kapcsolatos...

Mondatelemzéssel kapcsolatos a kérdésem. Mi az alany és az állítmány, itt? Szoktunk rakott ételet készíteni. El szoktak menni külföldre. Az alany rejtett az ok, de mi tartozik az álltmányhoz? Hol találok magyarázó nyelvtant ehhez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Összetett állítmány (névszói-igei)a szokott ...ni. Jó a cikk, (már csak ezért is mert egy évfolyamtársam írta), bár elég tudományos.

2009. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon jóóó. köszi, igaz kicsit bonyodalmas, de nekem tetszik
2009. okt. 17. 15:53
 3/4 A kérdező kommentje:
még azt kéne megtudnom, hogyan tudnám kinyomtatni, hogy ne fogyjon el a sárga tinta, de a fkeete, ha űfekete fehérben nyomtatnám. ( az alapmező miatt)
2009. okt. 17. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok egy számítógépguru, de szerintem jelöld ki és másold át word-be, és akkor simán fekete-fehér lesz.
2009. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!