Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hatással vannak a tudatalattir...

Hatással vannak a tudatalattira a klipekben és filmekben megjelenő szimbólumok, rejtett jelentések?

Figyelt kérdés

(Lehet rossz helyre tettem fel a kérdést, de talán ez a témakör áll egközelebb)

Minap éppen rátaláltam erre a videóra:


http://www.youtube.com/watch?v=CplS_O0A-KQ


Azon gondolkodtam (nem tudom, h ez egyáltalán csak média fogás, vagy szándékos, vagy csupán véletlen), hogy az ilyen klipek hatással vannak-e a tudatalattira és tudnak minket valamilyen irányba mozgatni? Azt tudom, hogy minden kép, amit kapunk a fejünkbe nap mint nap, azok befojásolják, de mi van azokkal, amiknek nem ismerjük a jelentésüket, csak szimbólumok? Azok is képesek?


2010. okt. 2. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

azzal h beépítik a hosszú távú memóriádba a képanyagot, hatással vannak rád. ez a reklám legtragikusabb vonása is, mindenki azt hiszi h rá nem hat mégis behozza az árát

adott szimbólumhoz azt társítod amivel együtt látod pl mostanában divat a kalózdekoráció kisgyerekruhákon is, de a dédnagyiéknak még a koponyáról lehet h előbb jut eszébe a waffen-ss (ők még olyan klippeket láttak a filmhíradókban)

2010. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

minden hatással van elméinkre, úgy hogy észre sem vesszük sokszor. azt, hogy ez a klip milyen irányba terel nem tudom konkrétan, de arról tudok, hogy a média sok ilyen jellegű fogást csinál, hogy az embereket manipulálhassa x okokból.

szóval minden tud befolyásolni, de te magad döntöd el mit teszel...és te döntöd el milyen vagy. :)

példaként írom, hogy hiába mutogatnak neked McDonald's ról(szendvicsekről) képeket, ugye befolyásolnak, és gerjesztik benned azért azt, hogy egyél azokból...de te döntöd el, hogy eszel e vagy nem...fel tudod ismerni tehát a manipulálást. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a videó szimpla belemagyarázás. (Ezek szerint Harry Potter szintén sátánista, mert villám alakú sebhely van a homlokán?)

De ha nem konkrétan erről van szó, akkor meg az a véleményem, hogy egy bizonyos szimbólum minden kultúrában mást jelent. Szerintem az ókori görögöknél a villám Zeusz főisten jelképe volt. Vagy a szigony Poszeidóné. Ma a szigony szintén a sátán jelképe. Szóval az ennyire elvont szimbólumok nem hordoznak túl nagy jelentést egy olyan ember számára, aki nem képes értelmezni azokat. Mi lenne, ha egy hifi torony szimbólumát megmutatnád egy olyan embernek, aki még sosem látott elektronikus berendezést? Gondolod, hogy egyből a tecnikai fejlettség fog róla eszébe jutni? Vagy a jó zenék és házibulik?

2010. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!