Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Túl öreg vagyok már ehhez?

Túl öreg vagyok már ehhez?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy az oldal használói egy teljesen más nyelvet beszélnek, mint én. Nem valakinek írnak, hanem rá. Nem lány, hanem csaj. Ezenkívül rendszeresen rosszul használják a hosszú és rövid magánhangzókat, mint pl. a durva ("dúrva"), fiú ("fiu") vagy amúgy ("amugy") szavakban. A vesszőhasználatról leszoktak, a szöveg tagolása sokaknak ismeretlen dolog.

Most én vagyok a hülye, hogy nekem ezek a dolgok fontosak, vagy ide ilyen elkorcsosult egyedek járnak?


2013. szept. 20. 16:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
yes
2013. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%
Welcome in the facebook generation.
2013. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
81%

Ugyan már... a legtöbb épeszű ember nem jár ide, nem vár megoldást valami hatalmas problémájára amit kb. fél mondatban részletez (vagy is pont ez az, hogy semmit nem tudunk meg, de várja a "nagy" tanácsot!).

Buta, tanulatlan emberek pedig mindig lesznek. Mit vársz ettől a kérdéstől? :D Igen, igen, sok a nyelvtanilag hibás mondat.

2013. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Most ez a menő -.-

:/

:D

2013. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Megnyugodtam, hogy ez nem csak az én szememet böki. Úgy tűnik, hogy itt már külön nyelvet alakítottak ki..
2013. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
6%
Amugy dúrva fiu vaggy? :D
2013. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy? Vannak gyerekeid?

Mivel én 42 vagyok, a gyerekeim 20 körüliek, és már egész jól sikerült alkalmazkodnom, nagyjából értem amit mondanak/írnak. Bár néha rá kell kérdeznem. Amit még észrevettem az oldalon, hogy külföldi magyarok is használják és nagyon jól meg lehet különbözeteni, ha egy székely, tót, vagy szerb származású ír. Ez vicces is kicsit és jó, hogy ők is itt vannak.

2013. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
23 vagyok, és az ismerőseim között nem tapasztalok ilyet.
2013. szept. 20. 16:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván ők túl értelmesek vagy képzettek ehhez.
2013. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem azok csak a kemény gyerekek, akik nem igen járnak be suliba és még is rohadt okosnak és keménynek hiszik magukat, na de majd a 20-30 as éveikben háhá... Amúgy én még csak 18 éves vagyok, de ha így nézzük már én is öreg vagyok ehhez?!...
2013. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!