Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Valaki leellenőrizné a fogalma...

Kemikuska1 kérdése:

Valaki leellenőrizné a fogalmazásom helyesírásilag és tartalmilag?

Figyelt kérdés

Az Odüsszeia egyik filmrészletéről kellett írni

[link]

[link]


2013. dec. 18. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
olvashatatlan.
2013. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, így képen eléggé, de ha valaki el tudná olvasni, annak nagyon megköszönném
2013. dec. 18. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:

-Első sor: hánykolódtunk

-2: hazatérésre (nem látom az ékezeteket)

"Lepakoltunk és elkezdtünk várni az ott élő embereket" Nem embereket, hanem emberekre.De szerintem hülyén hangzik az "elkezdtünk várni"

Közepe felé, első szó: Az küklopsz helyett a küklopsz

-alulról 4. középen: szenderedett (nem tudom jól írtad-e mert nem tudom kiolvasni)


A másodikat egyáltalán nem tudom elolvasni :D

2013. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszban felsoroltakon túl:


Miközben gondolkodtam, megláttunk egy szigetet, ... (A tagmondatokat vesszővel választjuk el egymástól.)


Lepakoltunk, és elkezdtünk várni az ott élő embereket. (Itt kell vessző az "és" előtt, szintén tagmondatokat választ el.)


A küklopsz megkérdezte tőlünk, hogy kik vagyunk, és miért vagyunk ott. (Mint az előzőnél; bár eléggé határeset.)


Utolsó előtti sor végétől: ...és ha megölte volna, akkor nem tudtunk volna...


Én a "partra szálltunk" szókapcsolatot külön írnám, az "ottlakók"-at viszont egyben.


A 2. oldalt fotózd le újból, mert nagyon homályos.

2013. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, az eredeti maradt benne véletlenül:

"elkezdtünk várni az ott élő embereket" --> elkezdtük + embereket; vagy elkezdtünk + emberekre

2013. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!