Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan fejleszthető a beszégké...

Hogyan fejleszthető a beszégkészség?

Figyelt kérdés

Az a célom, hogy minél szebben, kifejezően és választékosan beszéljek. Hogyan érhetem ezt el?

Az elég, ha sokat olvasok? Vagy netán létezik ilyen könyv, amiből ezt meg lehet tanulni?


2009. dec. 11. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hangos olvasással,nem baj,ha nincs közönség.A mese is nagyon jó,ha hangosan olvasod.
2009. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem olvass sok regényt, verseket és beszélgess emberekkel.
2009. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
olvass sokat, beszelgess... nekem nagyon bejott az okos vita, mert olyan szavakat is hasznalok, amikrol nem tudtam. :DD ( nem tragar szavakra gondoltam )
2009. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az önmagában nem elég, hogy sokat olvasol, nagyon meghatározó az is, hogy mit. Azt nem tudom, hogy pontosan mi is a gond a beszédeddel, csak a választékossággal, vagy a kiejtéssel is vannak problémáid, de mindkettőre létezik megoldás.

Vigyázni kell azonban azzal, hogy mit olvasol, és mennyire hagyod, hogy beépüljön az adott mű szókincse, mert könnyen érthetetlenné, tudálékossá, régimódivá válhat beszéded mások szemében.

Erre egy példa, nagyobb társaságban beszélgettünk barátnőmmel filozófiáról és művészetről. Észre sem vettük, hogy olyan kifejezésekkel dobálózunk, amik mások, nem ezen területen tevékenykedők számára nem egyértelmű.

Másnap megkaptuk, hogy azért nem folytak bele a vitába, mert egyszerűen érthetetlenek voltunk a számukra, holott művelt, értelmes emberekről van szó.


Ide nem írok többet, de ha gondolod e-mailben adhatok pár tippet.

27/L

2009. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el logopédushoz ha megvannak a hibák amiket ő tuti észrevesz ajánl könyveket amivel fejlődhetsz ezután menj beszédtanárhoz aki segíti a kifejezőképességed.

Ezek után olvass sokat az hasznos lesz.Attol függ ,hogy milyen környezetben akarsz választékosan beszélni a főnökkel vagy előadást tartasz?

Tükör előtt beszélgess magaddal az is érdekes sok hibára megtalálod majd a megoldást.

2009. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem a kiejtésemmel van a gond, rendesen tudok beszélni, csupán szeretnék választékosabban beszélni, vagyis, hogy bővüljön a szókincsem.
2009. dec. 21. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!