Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az, hogy ezen az...

Miért van az, hogy ezen az oldalon szokás véletlenszerűen nagybetűvel írni egy-egy szót?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 13:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


A kérdező nem kezdőbetűkről ír, hanem teljes szavakról – legalábbis az én olvasatomban.

2014. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Jó, akkor kérjük meg a kérdezőt, hogy fejtse ki pontosan, mire is gondol tulajdonképpen ... Merthogy a válaszírók egy bizonyos része nagyon, de nagyon nem érti (vagy félreérti) a kérdését, az hétszentség."


Szerintem egyedül te érted félre. A "nagybetűvel írás" azt jelenti, hogy valamit nagy kezdőbetűvel írunk. Ha a kiemelésről lenne szó, nem azt írtam volna, hogy "nagybetűvel", hanem, hogy "nagy betűkkel".

2014. máj. 27. 23:13
 13/27 A kérdező kommentje:

Amúgy a #10-es által linkelteket látva tényleg az az érzésem, hogy az itteni kérdezők előző életükben mind német anyanyelvűek voltak :D Érdekelne, mit gondolnak, miközben megfogalmaznak egy kérdést. "A pszichológiáról akarok kérdezni, akkor az biztos nagybetű! Meg az olyan Fontos Dolog, elvégre Tudomány!" :D Vagy, még inkább, szerintem az téveszti meg őket, hogy az angolban sokkal gyakoribb a nagybetű (napok nevei, országokból képzett melléknevek), és erre áll át az agyuk. Vagy fingom nincs. Általánosságban az az érzésem, hogy ez egyfajta hiperkorrekció, vagyis tudni vélik, hogy egyes közneveket nagybetűvel kell írni, és nagyon felkészültnek akarnak tűnni, hogy komolyan vegyék a kérdésüket az adott témában.


[link]

2014. máj. 27. 23:21
 14/27 A kérdező kommentje:
2014. máj. 28. 08:12
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem az szokott állatira zavarni, mikor az én, te, ő, mi, ti, ők szavak első betűjét nagybetűvel írják a mondat közepén is. Ha beszólok ezeknek, akkor azzal jönnek, hogy a magyar nyelvben a személyes névmásokat nagybetűvel kell kezdeni, pedig én nem így tanultam az iskolában.
2014. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Szerintem is baromira irritáló, főleg amikor még olyanokat is nagy kezdőbetűvel írnak, hogy "Nekem", "Övé", "Hozzá". De arra legalább van valami okuk, még ha helytelen is. Úgy gondolják, hogy ezzel megtisztelik a másikat.

De azt végképp nem tudom megérteni, hogy totálisan random szavakat miért írnak nagy kezdőbetűvel...

2014. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

„Szerintem egyedül te érted félre. A "nagybetűvel írás" azt jelenti, hogy valamit nagy kezdőbetűvel írunk. Ha a kiemelésről lenne szó, nem azt írtam volna, hogy "nagybetűvel", hanem, hogy "nagy betűkkel".”


Kedves Kérdező!


Akkor a nyelvészek és a nyelvtanárok is „félreértik”, mert ők a csupa nagybetűvel írt kifejezéseket is egyszerűen csak nagybetűvel (és nem „nagy betűkkel”,) írt szavaknak nevezik... A kétértelműség elkerülése végett sokkal célszerűbb (s ebből következően jóval ésszerűbb is) lett volna részedről úgy fogalmazni a kérdésben, hogy „NAGY KEZDŐBETŰVEL írni egy-egy szót”...


„Érdekelne, mit gondolnak, miközben megfogalmaznak egy kérdést.”


Engem meg az érdekelne, hogy te mit gondoltál (vagy nem gondoltál), miközben megfogalmaztad a saját inkorrekt kérdésedet.

2014. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!



Értékelem azt erőfeszítéseidet, de rajtad kívül senki nem talált problémát a kérdés megfogalmazásában. Magyartanárok és nyelvészek se. Ha túl sok a levezetni való kötekedés szorult beléd, akkor pedig javaslom az "Ezotéria" kategóriát vagy a Nők Lapja szerkesztőségét!

2014. máj. 28. 18:29
 19/27 anonim ***** válasza:

„Értékelem azt erőfeszítéseidet, de rajtad kívül senki nem talált problémát a kérdés megfogalmazásában.”


Hát igen, ez elég szomorú... Bár gondolom, azóta már kiderült számukra is, hogy te tipikusan az a fajta ember vagy, aki mások szemében a szálkát is meglátja, míg a magáéban a gerendát sem.


37/F

2014. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig épp, hogy te vagy az az ember. Rajtad kívül senki nem kezdett el kötekedni meg problémázni a kérdésen.
2014. máj. 29. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!