Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ki szerint melyik a helyesebb?

Ki szerint melyik a helyesebb?

Figyelt kérdés
I have no vs I don't have. Ahogy tudom a have nem ige, és don't-tal tagadás igénél történik. Viszont még is sokan így használják. Személy szerint jobban preferálom az I have no alakot, de nyitott vagyok mindenre.

2014. jún. 11. 20:03
 1/5 Bruce_Wayne válasza:
ha csak megértetni akarod magad akkor teljesen tökmindegy. :D vagy reménykedj hogy a beszélgető partnered is mindenre nyitott :)
2014. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 beglerbég ***** válasza:
100%

Mindegyik helyes. Az "I have no" az valamivel nyomatékosabb, drámaibb mint az I don't have.


pl.

I don't have a son. = nincs fiam, mint általában


... I have no son. = hát fiam, kitagadtalak :D

Csak viccelek, azt is jelentheti, hogy az illetőnek valami esemény folyományaként nincs kölke. Abszolútabb változat.


más


I don't have any milk. = nincs tej (pl. a hűtőben)


I have no milk. = mint az anyának nincs teje


Remélem segítettem.


Bónusz:

I ain't have no... :)

2014. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek :) Olyat is olvastam, ha valaki I have no-val tagad ilyen esetekben, arról ott helyben megállapítják, hogy nem anyanyelve az angol, pedig szerintem ez is megszokott
2014. jún. 11. 22:03
 4/5 BringaManó ***** válasza:

@"I ain't have no":

akkor már az "I ain't got no"-ról se felejtkezzünk el :-)

2014. jún. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mindkettő teljesen helyes, amíg nem duplatagadsz és nem mondasz olyasmit, hogy: I don't have no money. (bár élő beszédben ilyet is hallani). Az "ain't got no", és az "ain't have no" ugyan ez. Ha nem a bro-k között nőttél fel Detroitban, akkor elég ha csak megérted és nem használod (ha nem akarsz röhejessé válni). Csak a nyomaték a különbség, szóval, ha mindig "have no"-t használsz az is hülyén hangzik.


I don't have money. - nincs pénzem (valamire, a pénztárcámba, csak kevés van)

I have no money. - nincs pénzem (egyáltalán)


By the end of the month i'm gonna end up having no money.

By the end of the month i'm gonna end up not having money.


A helyzet határozza meg, hogy melyik a helyesebb.

2014. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!