Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Elítelendő a vok (=vagyok)...

Elítelendő a vok (=vagyok) használata?

Figyelt kérdés
Ugye az angolok mindent összevonnak, akkor mi miért ne tehetnénk? Én egyébként nem használom.
2014. dec. 13. 23:50
1 2
 1/17 TallandThin Boy ***** válasza:
75%
Miért ne? Talán azért, hogy ne úgy írjunk/beszéljünk, mint valami degeneráltak. Ha valaki megnyílvánul, tegye azt értelmesen.
2014. dec. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez a vokolás leginkább valami beteg kutya ugatására emlékeztetett leginkább, amikor élőszóban hallottam, így aztán önkéntelenül is arra asszociálok, ha találkozom vele írott szövegben. Ha nem is elítélendő, de elég gáz, szerintem.
2014. dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Igen, elítélendő. Engem például jogerősen három évnyi letöltendő fegyházbüntetésre ítéltek érte, a múlt héten szabadultam.

Azóta szabad vok.

2014. dec. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Ez a "vok" ilyen tipikus csetes rövidítés. Én eddig azt hittem, hogy csak írásban használják, ami azt jelenti, hogy ha kiolvassák, akkor "vagyok". Mint ahogy én pl. használom a "sztem" rövidítést csetelés közben, de soha nem mondanám azt szóban, hogy "sztem", mert az szerintem.


Ezek a rövidítések azonban szóban teljesen használhatatlanok, remélem, nem mondják ezt a fiatalok, hogy "vok"! :D Mert az elég gáz. El nem tudom képzelni, hogy ez elterjedjen szóban. Nagyon csúnya, idióta hangzása van, és én csak pejoratívan tudom megítélni azt, aki ezt szóban használja.


"Ugye az angolok mindent összevonnak, akkor mi miért ne tehetnénk?"


A magyar nyelv teljesen más, mint az angol. Nem is értem ezt az érvet. Ennyi erővel az angol is mondhatná, hogy a magyar nyelv mindent ragoz, akkor ők miért ne tehetnék? Vagy a német nyelvben háromféle névelő van, akkor a magyarban miért ne lehetne der, die, das?


Mert nem és kész. Angolul az I'm az egy bevett forma, de magyarul a "vok" az elfogadhatatlan.

2014. dec. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem nem elitélendő.

Twittelésnél karaktert spórol..

Ahol van karakter bőven (mint itt is),csupán parasztság...

2014. dec. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem elítélendő, de csak igénytelen írásban és igénytelen személytől.
2014. dec. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Ez stilisztikai kérdés, valamikor belefér, valamikor nem.


De ha arra gondolsz, hogy szabállyá lehetne-e tenni, akkor ahhoz nem az kell, hogy az MTA ráerőltesse az emberekre, hanem egyszerűen annyira elterjedté és gyakorivá kell válnia a használatának, hogy a nyelvtan is kénytelen legyen követni. Majd az újmagyarban MZ/X... :D


Ragozunk:


vok

v

van

vunk

vtok

vannak?

2014. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell elitélni. Vannak akik vissza maradtak egy kicsit. Szellemileg.
2014. dec. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Szép a magyar nyelv. Használjuk.

Ahogy Jacob Grimm is írta: "a magyar nyelv logikus és tökéletes felépítése felülmúl minden más nyelvet".

2014. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
nem elítélendő. sokan rövidítenek, ami interneten vagy pl. sms-írás közben teljesen érthető, vagy akár fórumon. általában az ilyenekbe álértelmiségi kötekedők vagy frusztrált grammarnácik szoktak belekötni, mind2 típusból bőven van Magyarországon.
2014. dec. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!