Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a "kedvenc" helyesírási...

Mi a "kedvenc" helyesírási hibád ezen az oldalon? Mi az amit a legtöbbször látsz rosszul leírva? És mik a leggyakoribb kifogások, ha szólsz valakinek a helyesírása miatt?

Figyelt kérdés

Muszály, ilyed, ojan, elhalylik, rolla, tőlle - most csak amik elsőre eszembe jutottak, de sajnos rengeteg van..:(



Kedvenc kifogásaim:

1. siettem (miért a muszájt tovább tart leírni mint a muszályt???)

2. Mos méér kell ebbe is belekötniiiiiii?


2010. febr. 2. 09:40
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
A siettem az elgépeléseknél még bele is fér, én sem mindig olvasom át alaposan mielőtt elküldöm, így persze egy-egy vesszőhiba, elgépelés maradhat is benne, de az ojan, muszály és hasonlók ritkán adódnak sietségből:)))))
2010. febr. 2. 10:38
 12/48 anonim ***** válasza:
70%

szoplyak?hambizak?De napokig derültem egy recepte,amikor a hozzávalók között kóbi volt.Gondolom kolbász akart lenni,azaz kobi,rövid ó-val.

Régen volt egy olyan viccsorozat,ahol Móricka és Kóbi beszélget egymással.Elképzeltem,ha valaki kóbit akar az ételbe tenni,akkor kereshet valakit,akinek ez a neve,de hogy teszi az ételbe?

2010. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
Engem a hű de trendi emberek kergetnek az őrületbe, akik minden v-t w-re, és minden i-t y-ra cserélnek, aztán azt se tudom mit akar.
2010. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim válasza:
100%
engem a mindíg zavar a legjobban....
2010. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Sokat elmondtak, nem akarom újra leírni. Nekem az "am" veri le a biztosítékot, ami ugyan nem helyesírási hiba, hanem rövidítés, de napokig tartott rájönnöm, hogy ez az "amúgy".
2010. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Mi a baj azzal, hogy mindig? Mire gondolsz?


Igen, a w meg y nekem is, de ha 12 éves akkor remélem kinövi. Ha meg felnőttként ír így, akkor már úgyis menthetetlen:)

2010. febr. 2. 11:08
 17/48 A kérdező kommentje:
Bocs, most látom, hogy mindigben a második í hosszú a példádban. Oké, így már értem:)
2010. febr. 2. 11:09
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, ez csak a kismamák körében fordul elő (hónapokig azt a témakört olvasgattam), de ezek szerint tévedtem. Az én kedvencem a méhszály és a fályás.
2010. febr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
47%

Az eddigiek valóban zavaróak, de engem személy szerint az dühit, hogy ha sokan - mint én is - külföldröl irunk, az itteni tasztatúra nem teszi lehetövé, hogy minden hosszú betüt ékezettel irjunk: pl. ö, ü, i nem megy, a többit is csak több billentyüvel lehet megoldani.

Ha netán megjegyzem, hogy pl. a "muszály"-t j-vel kellene irni, akkor a legtöbb válasz az, hogy én se irok helyesen az ékezetek miatt és nem képesek felfogni, hogy nem megoldható. (Itt nem lehet magyar tasztatúrát kapni, meg egyébként is a laptopnál nem lehet kicserélni, meg egyébként is a nap nagy részében az itteni renszerre van szükségem, nem váltogathatom 10 percenként.)

2010. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
79%

Na gyerekek, ezt most lőttem. Érdemes végigolvasni, 20 éves srác írta. :

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2010. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!