Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a "kedvenc" helyesírási...

Mi a "kedvenc" helyesírási hibád ezen az oldalon? Mi az amit a legtöbbször látsz rosszul leírva? És mik a leggyakoribb kifogások, ha szólsz valakinek a helyesírása miatt?

Figyelt kérdés

Muszály, ilyed, ojan, elhalylik, rolla, tőlle - most csak amik elsőre eszembe jutottak, de sajnos rengeteg van..:(



Kedvenc kifogásaim:

1. siettem (miért a muszájt tovább tart leírni mint a muszályt???)

2. Mos méér kell ebbe is belekötniiiiiii?


2010. febr. 2. 09:40
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb hibák és félregépelések annyira nem zavarnak, hanem a szándékos ferdítések és rövidítések, mint a "mien" és társai, azok viszont nagyon.
2010. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
90%
Kedves második válaszoló! A megbocsájt és a megbocsát is egyformán helyes.
2010. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

11:27-nek: Én is külföldről írok, billentyűzetem messziről sem magyar. Nincs rajta ö, ő, ü, ű stb., mégis látod le tudom írni. Ha nem leszel rest, neked is sikerül: nyomd meg a BAL oldalsó "Alt" billentyűt, s amíg tartod "pötyögd" be hogy "0246" - és kész is a kis ö. Hasonlóan Alt+0251 - ű és így tovább. Megszokás dolga. Nekem viszonylag gyorsan megy.

Ami a hibákat illeti, "kedvenceim": belölle, utánna meg a társai, továbbá amikor ebédhez "ubit" eszik majd megy az "usziba" az "ismijével" s majd ott esznek egy "hambit h vmit" egyenek is.

Nem értem miért kell így elk*rni a magyar nyelvet.

Ahol élek, abban az országban viszont a trendi az angolosítás, de csak a szótő változik angolra és a ragozás marad az eredeti nyelvből. Például "magyarul" ez így hangzana: "Akarsz pleyelni a greenen egy partyt?" (Akarsz-e a zöld füvön egy golfmeccset lejátszani?). Na és ez megy minden reggel a legnézettebb kereskedelmi csatornán is. Aki nem tud tud angolul, lassan a saját anyanyelvével a műsort sem érti meg. Pedig az adás az anyanyelvén van.

2010. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Az abszolút kedvencem a "nem vagyok hüje". :-)


A többi: mien, mijen, Egerbe lakok, muszály, hüttő, vok (ettől hányingert kapok), sex, solárium...


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__61..

2010. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim válasza:
100%
muszály , ya, wok, szal, mien, meik, kösy etc. etc. ... :D
2010. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
ma 12:51-es: hiába próbálom, nem megy az általad javasolt hosszú ö és ü, csak " }² " és "}² "lesz belöle, az én gépemen nem müködik, de azért köszi a tippet.
2010. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: Windowsom van, nálad nem értem mi lehet a baj. Nálam ez angol billentyűzettel (is) működik.
2010. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Engem az idegesít nagyon, mikor egy 50 soros szöveget mindenféle írásjel nélkül írnak le. Az ilyen írásokat végig sem bírom olvasni:S

Amúgy általában csak akkor zavarnak a helyesírási hibák, ha nagyon sok van belőlük. Általában ilyenkor sem jegyzem meg, mert az is pont ugyanannyira idegesít, mikor nem képesek az emberek válaszolni a kérdésre, csak annyit írnak, hogy "Tanulj meg írni". Ha már valaki ennyire bele akar kötni, akkor előbb válaszoljon a kérdésre, és utána jegyezze meg, hogy mit írt hibásan a kérdező.

A rövidítések sem zavarnak (legalábbis a legtöbb), mert bizonyos dolgokat én is rövidítve írok (vki, sztem). Az is elég nagy erőfeszítésembe került most, hogy mindenhol kiírjam a "hogy" szót, mivel általában csak "h"-t szoktam írni:D

Ami viszont kegyetlenül idegesít: SEX, kösy, puxy, faxa.

2010. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

"mien, meik, vok" brrr

"Ez nem helyesírási oldal, ez csak egy fórum" "Nem kértem kioktatást."

2010. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
ma 15:39-es: szerintem az a baj, hogy nekem viszont német a billentyüzetem - már sokat kerestem, de nem sikerült találnom megfelelö kombinációt.
2010. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!