Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hiba/baj az, ha valaki úgy...

Hiba/baj az, ha valaki úgy írja a kekszet, hogy kex?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert rengeteg ilyen terméket láttam már, és sokukon x-szel szerepel, tehát kex alakban. És sok ember így is írja.


[link]


Példaként.


Tudom, hogy a szex-et sem írjuk szeksz-nek, de a kex alakot már rengetegszer láttam sok helyen, írásban is.


Mi a véleményetek?



2015. dec. 10. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy élmény volt olvasni benneteket.

Néha segítek is egy-két kémiai témában a hozzászólásommal a kérdezőnek, de általában néhány perces ejtőzésre ugrom be napközben a gyakorira. Ma már az első pár percben ráakadtam erre a kérdésre, szóval a mai jóérzésem és felüdülésem már megvolt.

Köszönöm nektek, és bocsánatot kérek az OFF-ért!

2015. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köxönöm utolsó, kedves vagy a válaxoddal :D
2015. dec. 11. 11:24
 13/16 dellfil ***** válasza:

De ha úgy írod, hogy Kex az nem baj, mert az egy magyar undergrund együttes neve volt. :)


[link]


dellfil

2015. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudományok/Helyesírásban a válasz teljesen egyértelmű, a keksz az keksz, s nem kex. Miért? Azért, mert ennek a jövevényszónak egyik nyelvben sincs kex írásmódja.

A magyar szex az az angol sex fonetikus átírása. A keksz eredetije lehetne cakes. Ez hangzásra szinte ugyanaz, de láthatod, leírva teljesen más.

Németben van keks, ami szintén aprósütemény, de az sem kex.

2015. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 BringaManó ***** válasza:
50%

Sajnos nem egyértelmű, hogy

eredeti "x" –> magyar "x"

eredeti [más] –> magyar [más]

gondolj pl. a bokszra vagy az egzitokusra...


(OK, te sem írtad, hogy egyértelmű volna, de számomra kicsit azt sugallta a válaszod, azért szeretném megóvni a többieket egy esetleges téves berögződéstől. :-)

2015. dec. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
35%
Én minden bejelentkezésnél úgy írom. :(
2015. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!