Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kézség, vagy készség?

Kézség, vagy készség?

Figyelt kérdés
2007. jan. 8. 18:46
 1/8 anonim válasza:
100%
Egy szótárban néztem meg: KÉSZSÉG
2007. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%
keszseg :)
2007. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj a kifejezés elentéstartalmára! Aki, azonnal, az első szóra kész valamire, nem keres kifogást kibúvókat, az a készséges ember. Ő segít készségesen.


üdv.: hegedor

2007. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Készség.
2007. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
13%

Csak azt mondja meg nekem valaki, hogy miért nem kézség?

Ez ugyanolyan mint a kezesség, és valóban logikusnak tűnik hogy az emberek általában a kezükkel segítenek..

A kézpénz vagy készpénz fogalma meg őrjítő. A KÉSZPÉNZ - véleményem szerint helytelen, mert a KÉZPÉNZ a banki kezesség fogalmára vezethető vissza. Készpénz nincs. Úgyis logikus hogy a kézpénz a kézzel érintkezik..Miért a készpénz a helyes fogalom?

És miért a KÉSZSÉG A KÉZSÉG HELYETT..

2009. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
92%

Készség = KÉSZ vagyok segíteni rajtad, akármiről is legyen szó... Ezt is meg lehet magyarázni...

A készpénz ugyan ez - A pénzt készen adod, kinyomtatva készen, nem átutalod:)))) Gondolom valami ilyesmi... De amúgy igazad van, én sokáig azt hittem, hogy kézpénz, mert az valóban úgy lenne logikusabb...

2010. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
készség
2010. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
76%
Késség! xD
2011. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!