Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes az az elnevezés, hogy...

Helyes az az elnevezés, hogy víz alatti torna?

Figyelt kérdés

Nálam a víz alatt azt jelenti, hogy a víz felszíne alatt van valaki az egész testével (pl. egy búvár), de ennél a tornánál nem erről van szó, mert vagy derékig, vagy mellkasig ér a víz. Szóval vízben vannak, de nem víz alatt. Vagy rosszul gondolom?

Jó, tudom, máshogy nem lehetne jobban megfogalmazni, a "torna a vízben" nem hangzik olyan jól, de akkor is... :)


2017. jún. 14. 01:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha az illető a lábait mozgatja, akkor az víz alatt van és víz alatti tornáról van szó, ha kisarkítjuk a gondolatmeneted.


Ha már itt tartunk a víz alatti nem egyenlő a víz felszín alattival, tehát a víz alatti sem helyes. Tehát helyesen: víz felszín alatti lábtorna, nem egyszerűbb neked a vizi torna?

2017. jún. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 BringaManó ***** válasza:
100%

én is a vízi tornát akartam írni, csak hosszú í-vel :-)


egyébként tényleg túl van logikázva a probléma, teljesen jó a víz alatti torna is

2017. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy egyszerűbb így :)


Amúgy szerintem a víz alatti és vízfelszín alatti gyakorlatilag ugyanaz, pl. víz alatti világ, víz alatti búvárkodás. Bár lehet, hogy van olyan eset, amikor nem cserélhetők fel.

Viszont a víz alatt és vízben már nem feltétlenül ugyanaz:

Egy krumpli van egy tál vízben: nem biztos, hogy ellepi a víz

Egy krumpli van a víz alatt: biztos, hogy ellepi a víz.


Hasonlóképp, ha egy ember van a vízben, akkor arra gondolok, hogy a feje kint van a vízből, de ha a víz alatt van valaki, akkor lebukott a víz alá, a feje nem látszik ki.

Ez hülyeség? :)

2017. jún. 14. 09:47
 4/31 Wadmalac ***** válasza:
100%
A tengeralattjáró név is túlélte a történelmet, pedig nem a tengerfenéki iszapot túrja.
2017. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Ezt csak az egyszerűség miatt mondják így. Pl: Naplemente. Majdnem mindenki tudja, hogy nem a Nap megy le, hanem a Föld fordul el. Mégsem azt mondjuk, hogy de szép ez a földfordulta! Ha egy térdig érő vízben gázolsz, akkor te mégy a vízben, vagy csak a lábad?
2017. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Vízitorna.

Mi a gond?

Csak ne keverd a vízitormával.

2017. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Vízben gázolni rendben van, ezt nyilván így mondanám.

A víz alatti torna elnevezése végül is helytálló, mert ahogy az első is utalt rá, a gyakorlatokat nagyrészt a víz alatt végzik, még ha az egész test nincs is a víz alatt.

Viszont a krumplis gondolatmenetem még mindig fenntartom :)

2017. jún. 14. 13:14
 8/31 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a krumplis gondolatmenetem még mindig fenntartom :)"


Lelked rajta, de az is sántít.


"Egy krumpli van a víz alatt: biztos, hogy ellepi a víz."


A víz alatt az edény alja van.

A krumplid vízben van.

Erőlködhetünk új kifejezések létrehozásán olyan állapot-eltérésekre, amit ma nem kezel a nyelv, de minek?

2017. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Ez is igaz...

De ha fontos hangsúlyozni, hogy ne lepje el a víz, akkor azt hozzá kell tenni?

A krumpli vízben van, de nem lepi el a víz.

Mert ezek szerint a "vízben van" jelentheti azt, hogy ellepi, de azt is, hogy nem.

2017. jún. 14. 13:32
 10/31 A kérdező kommentje:

"ha egy ember van a vízben, akkor arra gondolok, hogy a feje kint van a vízből, de ha a víz alatt van valaki, akkor lebukott a víz alá, a feje nem látszik ki."

Akkor lehet, hogy a "víz alatt" helyett itt tényleg a "vízfelszín alatt" lenne jobb? Mert a víz alatt az iszap, ha úgy vesszük.

2017. jún. 14. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!