Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kémiaszakkör, programozómatema...

Kémiaszakkör, programozómatematikus, osztályozóértekezlet, észszerűsít, javítóérettségi : ezeket milyen szabály szerint írjuk egybe?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem ezt a helyesírás tesztet és nahát minden másképp kellene írni, mint ahogyan tudtad. Milyen rejtélyes szabályok állnak a háttérban ?


[link]


még az ELTÉ-n is rosszul írják [link] meg mindenhol miért?


2018. febr. 27. 11:58
 1/6 chtt ***** válasza:

A kémiaszakkör nekem oké, mert hat szótag alatt vagyon (ha még megvan az a szabály), az ésszerű(sít) > észszerű(sít) a legújabb helyesírási szabályozással jött be (hogy a kánya vigye el őket - sohasem fogom tudni megtanulni:(


[link] (603. oldal)


...de a magyarhelyesíras.hu még nem ismeri, és az MTA helyesírási tanácsadója sem - [link]

És a többi:

[link]

[link]

[link]


De a már linkelt helyesírás szabályai_változások linken:

605. oldal - javítóérettségi

606. oldal - osztályozóértekezlet

607. oldal - programozómatematikus


S valószínűleg azért írja mindenki mindenhol rosszul, mert nem álltak át az újra, hozzám hasonlóan ők sem tudják. Sejtheted, ha az MTA sem bírta ennyi idő alatt frissíteni...

2018. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azt kellene megnézni, hogy a házi feladat még külön írandó-e.
2018. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:
100%
Nincs a változások listáján. :)
2018. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért vicces, hogy intézmények írnak helyesírási hibákkal rengeteg dolgot, köztük a képzési szakot sem tudják helyesen leírni :XD.
2018. márc. 8. 09:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen példát mutatnai a nebulókak ? :(
2018. márc. 8. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam réséről maradok a réginél, mert még ha én tudom is, hogy elvileg így kellene írni,

-tiltakozik a nyelvérzékem

-a többség műveletlen hülyének néz, ha az új szabályzatot követem, nem a régit.

programozó matematikus, osztályozó értekezlet, ésszerűsít, javító érettségi :)

2018. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!