Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Észrevettétek, hogy újabban a...

Észrevettétek, hogy újabban a kommentekbe felesleges, sőt zavaró üres sorokat berakni?

Figyelt kérdés

A Gy.K. az <ENTER> után másfeles sorközt (új bek.) alkalmaz, tehát felesleges üres sorokkal nagyon széthúzódik a szöveg.


Pontosan így.


Feleslegesen.

Mert ennyi sorköz is elég lenne.

Tehát ennyi. Szerintetek?



2018. máj. 23. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, csak mikor ki akarok emelni egy képletet a szövegből (ami amúgy a bekezdés része), hogy legalább egy minimálisan átlátható legyen, akkor azt is új bekezdésnek veszi. Így, hogy elkülönítsem a bekezdéseket, továbbra is kell raknom közéjük egy üres sort, a hozzászólás képe meg nyúlik, mint a rétestészta. Szóval elég határozottan feltűnt.

Jó lenne, ha lehetne puha entert (shift + enter) is használni, ami új bekezdést nem, csak új sort kezd, ha már így átvariálták.

Most ez még szerintem nem működik. Legalábbis ez előtt a sor előtt ilyen puha entert próbáltam ütni.

Amúgy tök jó lenne, ha valahol lehetne követni, hogy mik változnak, meg hogy milyen előszűrőkön megy át a hozzászólás mindenféle egyéb figyelmeztetés nélkül, mikor elküldjük. Néhányan már tapasztalták, hogy hatnál több egyforma karaktert nem lehet egymás mögött elküldeni, így ha le akarjuk írni, hogy egymilliárd, akkor ott bizony tagolni kell. A másik újítás, aminek nagyon örülök, hogy ha egy linkben bezáró zárójel szerepel (például ha Wolframról akarok linkelni egy képletet), akkor azt a zárójelet a kedves GyK már nem tekinti a link részének. Ami persze érthető, mert gyakran zárójelbe tesszük a linkeket (hogy mellékesen még ezen a helyen utána tudsz olvasni), csak amíg régen a sima linkekkel működött, hogy a bezárójel elé egy szóközt teszünk, addig újabban már nem lehet normálisan elküldeni egy Wolframalpha linket például. Az is nagyon jópofa, hogy talán 65 (vagy 50?) karakterenként kell írni egy szóközt, különben a GyK rak be egyet magától. A legjobb, amikor a linkekkel csinálja ezt, egy csomó Google Mapses linket ezért nem lehet megnyitni.


A tanulság az, hogy bizony alkalmazkodni kell…

2018. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2006 óta ez az egyetlen fejlesztés :D


Szerintem a GYK a világ legeslegolcsóbban fenntartott fejlesztése, miközben dől a pénz a reklámokból.


Kajakra elhiszem, hogy egy BME-s kocka bővítgeti a szervereket, de minden más ugyan az.


Vissza a régi dizájnt és az 1-es sorközöket, lázadjunk!

2018. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl ehelyett a csodálatos upgrade helyett megcsinálhatnának végre egy troll account szűrőt. Talán kevesebb önmagával beszélgető és sorban lepontozó egyed lenne.


Ja és amit újonnan tapasztaltam, a kamu regekkel ha sokszor nyomnak a "Jelentésre" a nekik nem tetsző véleményre (Semmiféle szabályba nem ütközik), automatikusan töröltethetőek a hozzászólások. Gondolom ez a csodálatos automoderáció fícsör.


"Hogyan lehet visszafelé fejleszteni egy site-ot" for Dummies.

2018. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Néha a hosszabb szövegeket is tagolás nélkül írják, ami így összefolyik. Szerintem ennek bontása lehetett a cél. (Persze, aki értelmetlen módon ír, annak a hosszú szövegét is felesleges elolvasni.)

De mindenesetre, engem is zavar, nagy hülyeségnek tartom.

Telepítés után a Word is ilyent csinált eredetileg, de gyorsan elmagyaráztam neki, hogy nem kellene... :)

2018. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fentiektől ellentétben nekem elsőre tetszett az új sorköz kiosztás, hogy a folyamatos mondat sorköze kisebb, mint a külön mondatoknál.

Hosszabb szövegeknél ez sokkal olvashatóbb, elkülöníti az egyes részeket, átláthatóbb, de persze amiket írtok, az valóban nem szerencsés, ha tényleg így van.

2018. jún. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!