Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hosszú szöveg. Találhatóak-e...

Hosszú szöveg. Találhatóak-e benne helyesírási hibák?

Figyelt kérdés

Rendszeresen kérek itt helyesírási tanácsot, mert mindig alapos választ kapot. És mivel fontos számomra a helyesírás, így próbálom azt fejleszteni amikor csak tudom.


Adott az alábbi szöveg. Van-e benne helyesírási hiba? A gyengeségem az a vesszők pontos helye, nehezen ismerem fel sokszor a különböző mondatrészeket, így ebből több is lehet.

Amit kérek, hogy mellőzzük a stílusra, a téma fontosságára, fogalmazásra irányuló megjegyzéseket. Ez csak egy szöveg, a helyesírási hibák érdekelnek csak.



"Van már egy-két téma ezzel kapcsolatban, de úgy érzem nem kap elég figyelmet ez a dolog, így nyitottam egy újat, hátha hamarabb feltűnik a fejlesztőknek.


Élvezetes volt számomra a szerveren játszani, amíg el nem értem azt bizonyos határt, és a luxusadó képbe nem került. Elkezdtem én is körbekérdezni, hogy mi ez, és mit lehetne ezzel kezdeni, de az adminok/játékosok vagy nem is törődnek vele (feltehetőleg még nem próbáltak gyűjteni egy drága járműre a játékban) vagy csak simán beletörődtek...


Kicsit sem reális a adózási rendszer. De nem is ez lenne a gond, mert mégis csak egy játékról van szó, és bár van szabály amit túl szigorúan vesznek a szerveren, azért van olyan hiba ami pedig a játékosok kezére játszik, úgyhogy nagyrészt balanszban van a két oldal. Viszont ez egy vicc, hogy amint elérem az ~50 milliós határt, a munkába fektetett időm 1/4-e arra megy el, hogy olyan pénzért dolgozom, amiről tudom, hogy másnap csak úgy elvesz majd a rendszer. Tegyük fel, hogy 2 óra folyamatos munkával szerzek 6 milliót (munkától függően), így az első harminc percben valójában a semmiért dolgozom. És még ha ez az összeg maradna továbbra is... De mi az, hogy egy idő után eljön az a szint, hogy már semmi értelme nem lesz a munkának, mert az egészet le fogja vonni másnap, mint luxusadó, és ITT van a probléma!


És mit kellene ezzel kezdenem, dolgozzak többet? Így is a teljes szabadidőm arra megy el, hogy az irreálisan magas árak miatt, nap mint nap csak munkával töltöm a teljes játékidőmet a szerveren. És ez alapján pedig lassan arra megy el az időm, hogy egy rosszul kitalált rendszernek tegyek eleget, beletörődve a dologba. Vagy a másik megoldás (ami egyre csábítóbbnak tűnik), hogy itt hagyom a szervert, és időnként visszanézek majd, hogy történt-e változás. Mert ez felháborító! Meglátásom szerint csak két oka lehet ennek. Az első (ami még a jobbik eshetőség lenne), hogy nem volt átgondolva a dolog, mert a döntéshozóknak nem kellett megdolgozniuk mondjuk egy drágább sportkocsiért a játékban, ellentétben egy átlag játékossal (micsoda hasonlóság a valóélettel...). A második viszont sokkal szomorúbb, de annál valószínűbb, az pedig a ** pontok. Mivel szinte mindenért lehet valódi pénzzel vásárolt pontokkal fizetni, így nem lepne meg, ha ez állna a háttérben... Már ha csak a 100-ról 50-re tett módosításra gondolunk. A játékosokat szándékosan szorongatják, hogy elkeseredésükben vagy dühükben pénzt költsenek a szerveren, és ez pedig szerintem mindennek a legalja. Tudom, semmi sincs ingyen, és ez is csak egy üzleti fogás, de ezzel, hogy nem adják a játékosok kezébe a döntést, hogy akar-e költeni a játékra vagy megdolgozik mindenért, hanem egyfajta "pay to win" modellt alkalmaznak, és alternatívaként a sok órás grind-elést hagyják csak, ez sértő a játékosokra nézve.


Nem tudom mik a tervek a jövőre nézve, hogy tovább romlik-e a helyzet és efelé haladunk majd, vagy észbe kapnak végre, és újra kifizetődővé teszik a kitartó munkát. De ez hosszútávon nem működhet, így a játékosok lassan lemorzsolódnak, mert nem gondolom, hogy csak minket, párunkat érint a dolog. És attól még, hogy mások eddig nem szólaltak fel ellene, nem kell figyelmen kívül hagynunk a problémát."



Köszönöm előre is!


2018. jún. 29. 11:03
1 2
 11/12 BringaManó ***** válasza:
100%

"aki/ami":

milyen mondatrészek? kötőszavak, de nem ez a lényeg, hanem hogy jellemzően egy új tagmondat elején helyezkednek el, vagyis két tagmondat határa van előttük, és ott pedig vessző szokott lenni ugye.

látható, hogy két külön "mondatka", külön állítmányokkal:

"PRÓBÁLOM azt fejleszteni, amikor csak TUDOM"

"VAN olyan hiba, ami pedig a játékosok kezére JÁTSZIK"

"VAN szabály, amit túl szigorúan VESZNEK"

"olyan pénzért DOLGOZOM, amiről TUDOM"

2018. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, és megkövetlek, Kérdező. Egy zseni vagy. Ingyen dolgoztatod ezeket a hülyéket :)
2018. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!