Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tud az emberek...

Miért nem tud az emberek többsége helyesen írni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan szavak, igekötős szavak, amit nagyon gyakran látok helytelenül leírni. Lásd: muszáj (muszály), posta (pósta), rejtély (relytéj), meg kell tennem (megkell tennem), stb...

(A kérdéssel nem azt akarom sugallni, hogy mindenki mindent helyesen írjon le, de a gyakrabban használt szavakat illik helyesen leírni.)



2018. aug. 26. 17:01
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
34%
Tanulatlanság, igénytelenség.
2018. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
5%
De ezek egyáltalán nem gyakran használt szavak a mostani köszcsi lávcsi puszcsi világban...
2018. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
46%
Bonyolult a helyesírás, nehéz megtanulni, sokat kell gyakorolni. Olvasni nehéz, türelmet igényel egy könyv kiolvasása, annyi ideje kevés embernek van.
2018. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim válasza:
78%
Sok embernek nem erőssége a nyelvtan, se a magyar se a külföldi, hozzá kell ehhez szokni...
2018. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Főiskolát végeztem, de borzalmas az írásom. Mindig is az volt, rengeteget szenvedtem vele. Pedig olvasok, sőt regényeket is írok hobbiból. Egyszerűen semmi érzékem nincs hozzá. Facebookon, bejelöltem helyesírási csoportokat, naponta olvasom a posztokat, de nem marad a fejemben. Én földrajzból vagyok jó, kapásból tudom, hogy mi Kambodzsa fővárosa, de nem tartom butának, vagy tanulatlanak azt aki nem tudja.
2018. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
87%
#5 Neked egyáltalán nem gáz az írásod.
2018. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
28%

Tudok ajánlani egy pszichológust, aki elmagyarázza, hogy miért lesz neked jobb, ha nem foglalkozol olyan emberek gyengeségeivel, akik számodra jelentéktelenek.

De van, akinek nagyon sok ideje van, és szeret belekötni más emberekbe a helyesírásuk alapján. Én meg ezt fogadtam el :) Neked meg azt kell elfogadnod, hogy nem mindenkinek fontos a helyesírás, van, akinek fontosabb a mondanivaló, mint a pontosjé.

2018. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%
Mert a nyelvtani szabályok olyanok, hogy néha több a kivétel, mint amennyire érvényes a szabály. :) Legalábbis így éreztem irántuk mindig. Összetett készségek szükségesek hozzá, elég ha az egyikben gyengébb valaki már nem tud úgy ráérezni. Nem mondhatod, hogy a "muszáj"-ban van bármi logika. Milyen szabályt követsz? Sok szó írása változott is, egy ideig egyszerre használták a régi és új szabályokat ugyan arra a szóra. Egy időben meg semmilyen hangsúlyt nem fektettek erre az oktatásban. Elhiszem, hogy van akinek zavaróak mások hibái, de talán mindenki más szavakra érzékeny, és nem annyira vannak gyakoribb szavak, amiket illene jobban ismerni mint a többit. A "felraktam egy kérdést" "idősebb tőlem" kifejezések pl. engem jobban zavarnak.
2018. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
91%
Nem jól tanítják az iskolában. A mi időnkben még keményen mentek dolgozatnál a pontlevonások a helyesírásért MINDEN TANTÁRGYBÓL. Ma egy ilyen esetben a szülő egyből bemegy az iskolába reklamálni, hogy töriból ne vonogassanak le helyesírásért pontokat, mert helyesen írni nyelvtanórán kell. Meg ott van a sok "diszlexiás" gyerek, manapság a gyengébb képességű gyerekek szülei egyszerűbbnek tartják orvosi papírt szerezni és felmenteni a gyereket helyesírásból, mint mondjuk otthon iskola után leülni vele fél órát gyakorolni, hogy megtanuljon rendesen írni.
2018. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
26%

9-es: Hidd el, ha valakinek tényleg nem megy a helyesírás, esetleg még kissé diszlexiás/diszgráfiás is, akkor próbálhatód délutánonként tanítani, nem fog sokat javulni. Nagyjából akkora a hatékonysága, mintha egy német-magyar szótárat oda adnál a gyereknek, és ráparancsolnál, hogy kezdjen el belőle németül tanulni. Lehet hogy megfog tanulni néhány szavat, de hogy nem tanul meg ettől németül, az biztos.(ha csak nem egy nyelvi zsenit fogtál ki)

A helyesírás más órákon való számonkéréséről meg annyit, hogy nem fair a rossz helyesírású gyerekekkel szemben, hogy a töri tudását, amit rendesen megtanult, lepontozod a helyesírása miatt. Ilyen elven matek példát is belehet építeni a földrajz számonkérésbe.(pl: Ha Magyarország éves búza termelése x tonna, és ez az EU búza termésének az y%-a, akkor mennyi az EU éves búza termése... Szerintem elég sok tökéletes helyesírású, de két számot összeadni nem tudó kislány utálná meg a földrajzot)

Ezt csak azért írtam le, mert én is hasonló cipőben járok, pocsék a helyesírásom, amivel kisgyerekként próbáltak is a szüleim kezdeni valamit(délutánonként tanítani), de ennek a hatékonysága kb nulla volt, majd általános felsőben az akkori magyartanárom küldött el diszlexia vizsgálatra, ahol meg is állapították a diszlexiát, és a diszgráfiát, de ezt soha nem használtam arra, hogy kihúzzam magam a tanulás, vagy a számonkérés alól, csupán a magyartanár nem szívatott direktben a helyesírássommal. (Egyébként amire van helyesírási szabály, azt általában jól szoktam írni, mert a szabályokat megtudtam tanulni, de ha fegyvert tartasz a fejemhez sem fogom kihallani, hogy melyik magánhangzó hosszú, és melyik rövid, és az sem segít, hogy: "Csak olvasni kéne eleget, és akkor megtanulná!", mivel jóval többet olvasok, mint a kortársaim.)

2018. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!