Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tud az emberek...

Miért nem tud az emberek többsége helyesen írni? :S

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 05:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Mer igénytelenk. :-)
2011. aug. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2011. aug. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Én sokszor a telefonomról szoktam feljönni az oldalra, nálam tényleg sokszor félregépelés miatt lesz hibás a mondat, itt elég kicsi a billentyűzet. Egyébként én sokat szoktam olvasni, még nyelvtan versenyekre is járok, de én is sokszor elgondolkodom, hogy hogyan is kell leírni egy-egy szót.
2011. aug. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ja, és 15 éves vagyok.
2011. aug. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar nyelv még a magyaroknak se egyszerű, ahogy látható sokak írásán. :D

Egyébként én mindig nagyon figyelek a helyesírásomra, de egy-két egybeírás, különírás meg-megzavar engem is. Néha pedig félreütök, de ki nem?! :)

2011. aug. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A nyelvtan tanításban van a fő hiba.Rossz módszer,amúgy az egész tan menet.
2011. aug. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
mer jukas felyü mind menének visza az általánósba!
2011. aug. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
A félregépelést elég jól meg lehet különböztetni a sima butaságtól. Különben meg az emberek abszolút nem tartják fontosnak a helyesírást, amit elég nehéz is lenne jól ismerniük, mivel még a nyelvtani fogalmakkal sincsenek tisztában (angoltanárom szerint az ige meg az állítmány között smi különbség nincsen a magyarban). Fontos az idegen nyelvtől a trendi műkörmökig egy csomó minden, de a helyesírás nemtartozik ezek közé. A másik eset meg, amikor valaki szentül hiszi, hogy neki állati király a helyesírása, és engem győzköd, hogy a "minig" az hosszú í ("hiszen így is ejted" :))) és a "muszáj" meg ly.
2011. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem tud az emberek többsége helyesen írni, mert keveset olvas. A sok olvasástól akkor is megtanulna helyesen írni, ha sosem tanulna nyelvtant.
2011. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
13%
Azért nem mert sok logikátlan és feleslegesnek tűnő szabály van. Úgyhogy csak az tudna a szabálykönyvnek megfelelően írni, aki rengeteget gyakorolja és motiválva van. A legtöbb ember pedig nem ilyen. Engem például addig nem is zavar egy hiba, amíg nem lesz tőle nehezen olvasható vagy félreérthető a szöveg. Sőt gyakran észre sem veszem, még ha egyébként tudom is hogy nem úgy „helyes”. Aki meg ilyenek miatt idegesíti magát és másokat, azt csak sajnálni tudom.
2011. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!