Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hova kell vessző? Az aki szép...

Hova kell vessző? Az aki szép az reggel is szép.

Figyelt kérdés
2018. okt. 16. 22:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szépen támadtál le Manóka, miszerint "he?????" hogy kénytelen vagyok rimánkodni, esedezni továbbra is a bocsánatodért.

Nem tudtam, hogy "költemény ", azt hittem egy nagy-nagy bölcsesség - márpedig azok tömörítve vannak.

pl. "ki mint vet, úgy arat"

Nem pedig az, hogy:

Az, hogy valaki miként vet, az az aratást is determinálja.


Vagy, hogy egy kicsit lazuljunk már, egy még jobb "túltömörítés" (Vicc Elektől):

Néma gyereknek az anyja sem látja a fától az erdőt.

2018. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 BringaManó ***** válasza:
51%

Sajnálom, de nincsenek. Legfeljebb egy részük.


Például gondolj arra, hogy én is milyen nagy-nagy bölcsességekkel szoktam benneteket megajándékozni, na hát ezek aztán igazán nincsenek tömörítve... :->


---


(((Ez az (ál)bocsánatkéréses dolog meg egyre érthetetlenebb: korábban is jeleztem, hogy nem az idézet fel nem ismerése volt a fő baj, ennek ellenére most megint a dalszövegen lovagolsz (miközben a "he???"-re hivatkozol, pedig annak nem volt köze ehhez a mellékes témához...)...

A baj az (és ezért nem bocsánatot kérni kell, hanem látni és érteni), hogy a nyelvben egyaránt van tömörségre törekvés is, meg terjengősségre törekvés is, és egyáltalán nem igaz általánosságban, hogy tömöríteni "kell"(!), amit lehet... Miért kéne? Honnan jött ez? Valaki ezt tanítja? Vagy valamiből ezt szűrted le? Miért kéne mindent kidobálni, amit lehet?...)))

2018. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igazad van, hagyjuk, unalmassá is vált.

És szerinted, hogy jobb?

1. Az, aki szép, az reggel is szép.

2. Aki szép, reggel is szép.

2018. okt. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BringaManó ***** válasza:

öö... prozódiailag mindenképp az első... :-)

(sajnálom, egy ilyen közismert (;-) idézetnél nem lehet elvonatkoztatni... vagy legalábbis nem könnyű. :-)


de amúgy, csak "simán" kimondva a mondatot, nekem a harmadik tetszik jobban, amit már írtam is, az utalószóval:

Aki szép, az reggel is szép.

A másik nekem már túlságosan vissza van nyesve, nem tűnik természetesnek. Ez persze nem jelenti, hogy minden esetben "rossz", simán lehet, hogy valamikor úgy jön ki a szitu, hogy egy olyan "minimalizált" forma is csont nélkül jó, de azért így magában béna...

IMHO!

2018. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:

Na nekem most esett le, hogy Charlie nótát elemezgetünk.

:D


Tessék akkor itt korrektúrázni:

[link]


És az eredményt élvezni egy duplaviszkis jéggel.

:)

2018. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Az aki szép, az reggel is szép/amikor ébred még ha össze is gyűrte az ágy,"

Tyű! Óriási

kerekek a kocsi alatt.

2018. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!