Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért romlik az utóbbi időben...

Miért romlik az utóbbi időben a fórumokon a helyesírás?

Figyelt kérdés

Koróabban csak egyfajta szleng uralkodott, meg kibetűvel írás, rövidítések. Meg persze mindenki vét néha hibát.


De mostanában azt tapasztalom hogy egyre rosszabb, alig tudja valaki -ba/-be, -ban/ben-t használni, "mien", "meik", "hagy csinálja".


Minek köszönhető ez a lejtmenet?



2019. febr. 20. 10:53
1 2
 11/20 Tislerics Máté ***** válasza:
49%

Már az általános iskolákban is látványosan megfigyelhető a jelenség...


Tulajdonképpen könnyebb begépelni a mobilba vagy a gépbe az írni való akármit, vagy elküldeni meszendzseren mint lejegyzetelni egy kis papírlapra. Ami totál érthető.


Az igazat megvallva én sem nagyon használok már tolat és ceruzát írásra... Pár hónapja kellett írnom papírra sok szöveget. Hát elég nosztalgikus élmény volt....


Változik a világ. a kézi írás kezd egyre inkább háttérbe szorulni. Ez nem feltétlenül rossz. Egyszerűen van nála jobb módszer és inkább azt használja az ember...

2019. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Tislerics Máté ***** válasza:
48%

Ja és hogy a kérdésre is válaszoljak: (:D)


Passz! Én nem vettem észre ilyesmit...

2019. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami olyasmi, hogy anno kevesebben fértek hozzá a nethez, aki pedig netezett, az valamennyire értett is hozzá. Az pedig feltételez némi intelligenciát, így a helyesírásra is jobban odafigyeltek.

Manapság viszont boldog-boldogtalan a neten lóg és pláne az okostelefonokkal az átlag csak gyorsan bepötyögi amit akar és nem törődik a helyesírással. Felhígult az egész és ledegradálódott a színvonal.

És sajnos már felnőtt egy mobillal a kezében született, életképtenen (de)generáció, amelyik - tisztelet a kivételnek - gondolkodni is képtelen.

2019. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 BringaManó ***** válasza:
32%
#6: Ezt a példát ugye nem az értelemzavaró ékezethiány illusztrálásra szántad?... (Mert akinél az a mondat megértési nehézséget okoz, ott gáz van.)
2019. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Éppen ez ötlött a szemembe másodpercekkel azután, hogy ezt a kérdést megnéztem, ezért kézenfekvő volt beidézni példaként arra, hogy ékezettel és ékezet nélkül a dolgok bizony nem ugyanazt jelentik. Hogy első ránézésre is jól látható, hogy mi van itt, az ebből a szempontból pont nem hátrány. Szerintem te is láttál már olyan példát a jelenségre (amely egy valódi probléma, ha tetszik, ha nem), amely valóban nehezen érthetővé teszi a kérdező/válaszadó mondandóját, de nyilván nem álltam neki keresgélni csak azért, hogy te ne állj neki pattogni.

(Amúgy meg tudod, kit hülyézz.)

2019. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Meg ugye a "hogy" előtt mindig vessző....


Amúgy azért, mert:


- Az elmúlt 15-20 évben remekül leépítették az oktatási rendszert

- Egyre több az igénytelen idióta és főleg egyre szélesebb körben érhető el az internet

- Telefonról pötyögnek az emberek

- Nem érdekli őket a helyesírás

2019. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Volt ilyen ékezetes sztori munkahelyen is. Mi poénból ki szoktuk forgatni a nem egyértelmü dolgoakt.

Kérdés az lett volna hogy "jártál-e stefánnál", de a kolléga mindig ékezet nélkül ír. A válasz persze az volt, hogy nem vagyok meleg, mit képzelsz.

2019. febr. 20. 15:47
 18/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hm, bizony meglepő hír lehet, ha valakit "ket evre iteltek gazolasert".

Soha többet kapát nem veszek a kezembe.

2019. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mert az ember nem gondolja át, hogyan írja le csak azt, hogy mit szeretne megfogalmazni - röviditésekkel (1x, vok, meik...) illetve úgy, ahogy hangzanak (hagy csinálja).


Annyira a mondanivaló lényegére koncentrál, hogy a "kisebb" hibák (pl. "ba", "ban" helyett) fel se tűnnek.


Küldés előtt nem olvassa vissza, amit leírt.


Illetve észrevettem, hogy van, aki direkt ír helytelenül; egyes szavak helytelen leírása ugyanis kezd divattá válni - "Mindenki azt írja, "vok", akkor én is.".

2019. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A "vok" és hasonlók tényleg csak divat dolgok. A hogy előtti vesszőre én sem figyelek mindig. Viszont a "hagy", még csak nem is így hangzik. Én pl. "had"-nak írnám, ha úgy írnám ahogy hallom.

Meg nagyon divat lett az egybe írandó összetett szavakat szétszedegetni.

2019. febr. 22. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!