Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az, hogy teljesen...

Miért van az, hogy teljesen hétköznapi szavaktól egyszerűen rosszul leszek?

Figyelt kérdés
Tudom h nagyon hülyén hangzik a kérdés de meghallok egy szót és totál rosszul leszek tőle.Pl.:Márta,Márton,mártás stb..Vagy csak hülyewagyok?:D
2008. nov. 11. 01:40
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2008. nov. 11. 17:46
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"...engem nem zavarnak,nem idegesítenek,hanem olyan hatással vannak,hogy hányinger,meg rosszul leszek tőle..."

ez a fóbia tipikus megjelenési formája!

nem kell semmi szégyenérzetednek lenni, sajnos valamilyen fóbia az emberek nagy többségében jelen van, csak nem mindenkinél jelentkezik súlyos formában.

ha már nem csak lelki, hanem fizikai tünetek is vannak, akkor erősen indokolt szakemberhez fordulni!

2008. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A fizikai tünetet,hogy érted?
2008. nov. 11. 17:58
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai tünet a rosszullét.

Tényleg pszichológushoz kéne menned: ez VALÓBAN kényszerbetegség. És olyan, ami megkeseríti az életed.

2008. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a választ mindenkinek.De nem hiszem,hogy szakemberhez fogokfordulni,mert nemtudom,hogy egyáltalán anyának,meg a szakembernek,hogy mondjam ezt el.Valószínűleg túl fogom élni.Azért köszi mégegyszer mindenkinek.
2008. nov. 11. 18:08
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

túlélni biztosan túl fogod, de nem lesz egyszerű az életed...

hidd el, hogy skkal jobban jársz, ha szakemberhez fordulsz - a fóbia nem múlik el magától, és megkesreítheti az egész életed, ráadásul akár egészen súlyos "valódi" betegeség kiváltó okává is válhat!

2008. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

1.Hogy érted h valódi betegség?

2.Ennek mi lehet a kiváltó oka?

2008. nov. 11. 22:58
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

a "valódit" nem véletlenül írtam idézőjelbe!

a fóbia is egy valódi bezegség, de a közvetlen tünetei, ill. az általa okozott állandó stressz gyakorlatilag bármilyen betegséget okozhat.

(vérnyomásproblémák, keringési és idegi alapú betegségek, de egyes szakértők szerint a daganatos megbetegedések egy része is visszavezethető a folyamatos stresszes állapotra... ezzel nem ijesztgetni akarlak, csak azt szeretném, hogy komolyan vedd az állapotodat!)

a kiváltó ok, pedig -amint azt már írtam- maga a fóbia.

2008. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
De az is lehet,hogy csak véletlen,hogy csak nem tetszenek a szavak:)
2008. nov. 12. 01:29
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmilyen módon nem lehet véletlen.

Te most megijedtél: 'jaj, mi lesz, azt mondják majd rám, hogy bolond vagyok' - és kézzel-lábbal tiltakozol a MEGOLDÁS ellen.

Ne tedd.

Menj orvoshoz. Még neki sem lesz könnyű - de neked szinte lehetetlen, hogy egyedül bármiféle javulást elérjél.


Senki másnak nem kell tudnia róla, hogy te orvoshoz mész - vagy hogy milyen orvoshoz.

2008. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!