Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az, hogy teljesen...

Miért van az, hogy teljesen hétköznapi szavaktól egyszerűen rosszul leszek?

Figyelt kérdés
Tudom h nagyon hülyén hangzik a kérdés de meghallok egy szót és totál rosszul leszek tőle.Pl.:Márta,Márton,mártás stb..Vagy csak hülyewagyok?:D
2008. nov. 11. 01:40
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
100%

Szia!


Én pánikbeteg vagyok, az utóbbi 3 évben teljesen átformálta az életem. Először klausztrofóbiás lettem, aztán szociális fóbia alakult ki nálam és mindez pánikrohamokkal társult. A pánikrohamok miatt pedig újabb fóbiák alakultak ki. Először hasonló volt a hozzáállásom, mint neked, hogy én nem megyek orvoshoz, nehogy már hülyének nézzenek. Aztán idővel elértem azt az állapotot, hogy nem volt szabad percem a napban. Folyamatosan pánikrohamaim voltak az egyre másra kialakuló fóbiáim miatt.

Az interneten rengeteg információt találsz ilyen betegségekről. Szorongásos betegségeknek hívják őket közösen.

Az orvostól (pszichiáter) nem kell félni, kérdezgetni fog, hogy megtudja milyen fóbiáid vannak, aztán felír egy gyógyszert (antidepresszáns), amit szedni kell. Nem örökre, de lehet, hogy akár 2-3 évig is.

Hidd el, hogy megéri elmenni szakemberhez, mert ez nagyon komoly probléma forrása lehet. A fóbiák kialakulása után cak egy lépés a pánikbetegség, ezt nálad a testi tünetek már jelzik is, mint a hányinger, meg a rosszullét a pánik pedig további szövödményeket hozhat. Önmagában se a fóbia se a pánik nem veszélyes, de okozhatnak veszélyes dolgokat. Szélsőséges példa, de beszéltem olyannal is, aki még abban a korban lett pánikbeteg, amikor ezt még nem ismerték el betegségnek és nem kezelték megfelelően. Kb 15 pánikos év után szívbillentyű lebegése lett. (asszem így mondják, nem vagyok orvos, csak beteg.) Szóval vedd komolyan. Ha a környezeted (anyukád) nem érti meg a problémád, akkor vidd el őt is a pszichiáterhez, hogy hallgassa meg mit mond. És ne fogadd el senkitől, hogy visszatartson, neked vannak a problémáid, neked kell elmenni a dokihoz, nem nekik. Az se baj, ha ideiglenesen azt hiszik ez csak hiszti, majd idővel megértik, hogy nem az. Én tudom, végigjártam mindent.


Remélem tudtam segíteni!

2008. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, ezt magad is meg tudod oldani.

Nekem két ilyen undortkeltő szavam volt, a "test" és az "édesanya". Elég különös érzés volt, amikor általános iskolában matekórán rosszul lettem, amikor a tanár kimontdta, hogy téglatest. Az anyák napi ünnepségeket sem élveztem igazán. :-)


Akkor úgy döntöttem, hogy ez így nem lesz jó, erről a rosszérzésről le kell szokni, és elkezdtem ezeket a szavakat ismételgetni magamban. Pár hét alatt hozzászoktam, és azóta elég jól elviselem őket.


Persze, ha pszichológushoz mész, bizonyára alaposabban feltárja a problémát, de ha nem akarsz kezelést, így magad is orvosolni tudod a tüneteidet.

2008. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy valamikor valami rossz történt veled, ezt hallottad közben, és ehhez kötöd tudat alatt a rossz érzést.
2008. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
47%
Tessék sokat olvasni, így leszoksz majd erről a kényszeredrül. A keresztneveket meg kéretik nagy betűvel írni!
2009. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

sokat olvasok.

nem "szoktam rá"

és már ne haragudj,de nem kis betűvel írtam.

2009. márc. 4. 00:15
 26/27 anonim ***** válasza:

Micsoda marhaság ez, hogy a sok olvasástól meggyógyul!!! :D

Nem vagy otthon a pszichológiában. ili

2009. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az a második válaszolónak szólt, mármint a nagybetűvel való írás.
2010. márc. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!