Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek Hitler meghalt a...

Szerintetek Hitler meghalt a bunkerben? (Konteó lista következik. )

Figyelt kérdés

Szóval a napokban gondolkodtam és beszélgettem is erről a nagyapámmal. A téma a 2. világháború volt, azon belül is, hogy Jozef Mengele és Adolf Hitler háború utáni sorsa mi is volt.


Első rész:


Szerintem Hitler nem halt meg a bunkerben. Egyszerűen kacsának tűnik. Amikor az oroszok a háború után elkezdték a bomba árkokat kiásni, akkor állítólag megtalálták Hitler aranyfogát és a felesége, Eva Braun maradványait. Hitler holtteste kérdéses (de tényleg az hol van? Nem felesége érdekel. Ez is érdekes.) , azt csak elvileg részben bizonyították a vizsgálatok. Amikor pedig újra akarták vizsgálni a bomba árkokból kiásott emberi maradványokat, akkor az összeset nagyon gyorsan megsemmisítették.


Szerintem Hitler valahogy kijutott Berlinből, biztosan gondoskodott magáról, volt erre terve, megoldása. Vagy az van, hogy úgy elbújt a világban, hogy soha nem találták meg, vagy elkapták, de olyan információkat adott át, amiért életben hagyták.


Mengele élete is gyanús. Szerintem őt elkapták, és valahol egy titkos laborban folytatnia kellett a kutatásait. Hiszen megvolt a tudása. Életben hagyjuk, csak folytassa az uttörő kutatásait. Gondolom, hogy mondjuk új fizimiskát kapott, és már Jürgen Hansként ment oda.


Azért mondom ezt, mert a Los Alamosi atombomba tudósokat sem ölték meg az embertelen fegyver miatt.


A Harmadik Birodalom német rakéta tudósait sem ölték meg, hiába voltak benne nyakig. Egyik felét elvitték az amerikaiak, másik felét az oroszok. Több száz tudós, mérnök, technikus és kutató.


Csak végezzék ők is a nagyszerű kutatásaikat és mindent megkapnak. És meg is kaptak. Lakás, étel, ital, stb. Nagy és sok szerepük volt az űrprogramban űrkutatásban.


Persze a világnak azt kell. mondani, hogy Hitler és Mengele meghalt, mert akkor a nép megnyugszik, hogy a gonosz elnyerte a büntetését.


Himmler és a nagy tábornokok meg azért halltak meg, mert nem volt semmilyük sem, amivel szolgálni tudtak volna.


A japán 731-es tudós csapat, akik a kínaikon tesztélték a biológiai, gyógyszerészeti kísérleteket, sem haltak meg. Sőt, később nagy részük jelentős gyógyszerész karriert futottak be. Hiszen átadták Douglas McArthur amerikai tábornoknak a kutatási eredményeket, dokumentumokat. Így életben maradtak.


Tehát ha van valamilyen tudásod, információd, kutatásod, bármid (van valami a gógyidban) akkor megúszod. Mert lényegtelen, hogy hol vagy, amíg hasznos lehetsz.


Nektek mi a véleményetek erről?



Egyébként bármelyik konteó érdekel bármelyik korból. Akár írhattok a Kennedy-gyilkosságról, 9/11-ről, Bin Ladenről, Vietnámról, akármiről. De alajáraton a XX.-XXI.-i eseményekről inkább.


Nektek van elméletetek valamelyik eseményről, emberről?


Minden érdekel.



2019. aug. 19. 14:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A náci vezetőket életben hagyták, sőt, úgy vigyáztak rájuk, mint a hímes tojásra.

Ha Hitlert élve elfogják, őt is életben hagyták volna - egészen a Nürnbergi perig, hogy elítélhessék őt is, meg vele együtt a nácizmust, kizárt, hogy bármire is felhasználhassák ezen kívül.

Mengele más, őt a Vatikán szervezésében a patkányvonalon keresztül mentették ki (Ratlinie), vele együtt sok más fejes nácit, például Eichmannt, hiszen a Vatikán akceptálta a zsidó bolsevizmus elleni küzdelmüket, ha Hitler megúszta, csak itt menekülhetett volna el, de ő aztán senkinek sem kellett volna.

2019. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Gyáva egy féreg volt de volt tartása. Szóval szerintem valóban elintézte magát.
2019. aug. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem, elszökött, és a hold sötét oldalán van a mai napig szvasztika alakú űrhajó-bázisában, arra készülve, hogy a 2. lebensborn generációval, a tökéletes tiszta szőke kék szemű árja németekből álló Waffen SS katonáit csészealjakon a földre szállítsa, és elfoglalja a világot.
2019. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Berlin ostroma után a KGB lefoglalt egy kövek közé beszorult szénné égett fémfogas csontvázat.

Egészen titokban tartották a szovjetunió megszűnéséig.

A KGB-s raktárak felszámolásánál bukkantak rá újra és kezdtek el vele foglalkozni.

Hitler öngyilkossága után a katonák parancsba kapták a holttest elégetését, hogy véletlenül se jusson az oroszok kezére.

A vezér erős fogproblémákkal küszködött, ezért fogait kiverette és fém fogakra cserélte ki.

A 90-es évek közepén sikerült azonosítani Adolf Hitler holttestét.

2019. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem Hitler jellemével nem egyeztethető össze hogy elmeneküljön. Már Berlinből se menekült mint sok náci vezető. Ezt egy szimbolikus gesztusnak szánta, hogy nem hátrál egy lépést se. A katonáitól is ezt várta. Ez a személyiség így működik. Célzot is rá több beszédében hogy a "sírig" kitart. Számos tanú volt vele a bunkerba.
2019. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Először is tudni kéne, hogy miért tört ki a 2. világháború. A német nagytőke is szervezte, de nem csak az. Ezenkívül azt is, hogy ki irányította valójában Hitlert. Annyit megsúgok, hogy nagyon nem a Vatikán.

Ha ezeket tudjuk, valamint azt is, hogy Hitler azért rendelkezett némi előrelátással, ezenkívül több hasonmása is volt, akkor nagyon könnyen összeáll a kép: tényleg Brazíliába menekült.

Ahogy Mengele is élete végén, viszont Hitler – Mengelével ellentétben – nem volt pszichopata, nagyon jól tudta, mit cselekszik, csak a háború végén már eléggé be volt szűkülve a mozgástere.

A bunkerben őrjöngő Führer, ahogy A bukás c. filmben van ábrázolva, teljesen nélkülözi a valóságot. Tehát a külvilág és az oroszok felé tökéletes álca volt a látszat-öngyilkosság, amihez egy hasonmást feltehetőleg beáldozott.

Ne feledjük, a holttestét az oroszok soha nem azonosították nyilvánosan. Hogy Hitler megvezette a saját embereit is: a sofőrjét, és az ott tartózkodó alacsonyrangú tiszteket: Günschét és Misch-t, és még a komornyikot is: Lingét, az tökéletesen beleillik abba a képbe, hogy előre tervezett és képes volt belátni, ha egy szituációban másmilyen kiutat kellett találni, mint eredetileg eltervezte.

Mindebből az is nyilvánvaló, hogy ez az alacsonyrangú szolgaszemélyzet, a titkárnők és satöbbik igen csak keveset értettek az egész működéséből, kiderül az emlékirataikból is...

2019. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%

Tiszta véletlen ugyanabba a személyiség tipusba tartozok mint Hitler. Tanulmámyoztam is ezt a tipust, illetve tudom milyen vagyok. Biztos vagyok benne hogy nem menekült el. Egyszerűen nem illik ebbe a személyiség profilba.


Berlin a német főváros volt de villágos hogy a vörös hadsereg elfoglalja. Butaság volt ott maradni taktikai szempontból. Számára szimbolikud gesztus volt hogy nem adja fel Berlint inkább meghal.

Hitler úgy érezte az a helyes ha ott hal meg, ahelyett hogy gyáván menekül. Azt nem engedte volna meg az önérzete hogy elkezdjen bujkálni. Ugyanezt csináltam volna.


Nem szeretem Hitlert. Akik csodálják mindig azok találják ki hogy biztos elmenekült. Biztos vagyok hogy mérges lenne ezért. Ha volt benne valami jó, akkor az hogy egyenes volt és nem futott el. Ezt az egyett is elveszik tőle ezzel.

2019. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Tiszta véletlen ugyanabba a személyiség típusba tartozok mint Hitler."


Nincsenek véletlenek.


"Nem szeretem Hitlert."


Én sem, bizonyos dolgokban korlátolt volt. Ráadásul "ellopott" egy ötletet, amit aztán militarista módon akart megvalósítani. Persze ez már következett abból, kik is voltak a valódi irányítói.


"Akik csodálják mindig azok találják ki hogy biztos elmenekült."


Nemcsak azok. Azok is, akik egy kicsit messzebbre is látnak az orruknál, és nem szeretik hagyni megvezetni magukat az amcsi és szovjet propahantától...

2019. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Biztos, hogy Hitlernek volt terve a háború elvesztése utáni időre, mint minden más harcba keveredő vezetőnek is. Az öngyilkosságot csak azért találták ki, hogy nyugtassák az embereket. Most komolyan, ha megtalálták volna a holttestét, azt megőrizték volna az utókornak. De semmit sem találtak. Úgyhogy ide is kitalált a sajtó valami maszlagot, amivel megetet minket. Igazság szerint ennyi idő alatt, ha rábukkantak volna a holttestére, azt nyilvánosságra hozták volna. De sajnálatos, hogy épp erről nincsen bizonyítékunk, de mondjuk az ősember vadászatára már van sok-sok bizonyíték. Úgyhogy ha józan ésszel belegondolunk, belátjuk, hogy nem úgy van ám az, ahogy elmesélték...
2019. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
39%

Most néztem a bukást. Az a fickó aki elégette a testét, a 90-es években halt meg. Akik ott voltak a bunkerba vele jó páran elég sokáig éltek még.

Szerintem ezzel a vita lezárva.

2019. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!