Ha nem vagy megáldva egy bizonyos szintű megjelenéssel az asszertivitási technikák nagy része nem fog működni?

Figyelt kérdés
2019. okt. 6. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Mit nevezel "bizonyos szintnek" a kérdésedben?

Mit gondolsz, az asszertív kommunikáció mely részei megjelenésfüggők?

Hogy jutottál a kérdésedben lévő következtetésre?

2019. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Ha ronda vagy, akkor minden nehezebben megy.

Fordítva, ha jól nézel ki, az emberek a tenyeredből esznek.

2019. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1


Úgy értettem, hogy kell egy alap megjelenés amivel működnek, ami alatt meg nem.


Nekem sosem működött, pedig próbáltam sokféleképpen, és lehetetlen küldetésnek tűnik. Amikor meg azt látom, hogy sokaknak milyen könnyen megy, még erőfeszítésbe sem telik és az emberek mindig pozitívan reagálnak bármit, bárhogyan tesznek, kicsit science fictionnek tűnik a dolog.

2019. okt. 6. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nyugtasson meg az, hogy csak benned van a hiba.

Számtalan ocsmány ember, aki pszichopata... macskaként játszik az emberekkel.


Ehhez egy mentalitás kell elsősorban.


A jó külső egy kihasználható előny, de nem feltétel. Általában viszont a jó külső visszahat a jellemre és aki jó külsővel nő fel, annak a jelleme is vonzó, elsöprő.

2019. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként rossz külsővel nehéz is asszertívnak lenni. Mert szürkeegérként vagy passzívan kommunikálsz, vagy frusztrált agresszívként. Egyik sem szimpatikus.
2019. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5


De ez az elnyomás és kiközösítés természetes következménye. És a pozitív visszacsatolások hiányának.


Pozitív tapasztalatok hiányában az ember hogyan fog ráérezni a megfelelő előadásmódra?

2019. okt. 6. 18:52
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Legyen értéke amit előadsz.


Ha nem előnyös valakinek a külseje, de szakmailag sikeres, vagy jó valamiben. Legyen az sportteljesítmény vagy művészet, esetleg más szenvedély akkor jön a pozitív feedback is. Tökmindegy hogy néz ki az ember.


...

Ehhez viszont borzasztó keményen kell melózni éveken keresztül és jónak lenni valamiben.

2019. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Egyes vagyok


Kedves Kérdező!


A leírásod alapján többet lenne érdemes foglalkoznod kommunikációelmélettel.


A face to face kommunikáció mintegy 75%-ban metakommunikáció. A többi a tudatos rész: asszertív, passzív-agresszív stb. Ha a kéz kommunikációs síkon a beszélhetőpartneredre ellentmondásos adatokat zúdítasz, akkor értelemszerűen a nagyobb ingerre fog reagálni. És melyik az? A metakommunikációs síkról jövő információáradat.


Javaslom, vizsgáld felül ennek fényében a szándékosan és a szándék nélkül közölt információkat, és változtass a megnyilatkozásaidon céljaid szerint.


Ui. Vsz egy önbizalomtréningnek is hasznát vennéd.

2019. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

A kinézet pont nem asszertív, hanem szuggesztív kommunikáció része.


Ha csövesnek öltöző és nem business casual lesz rajtad, azzal is közölsz valamit a többieknek.

Ha nem tartod be a társadalmi normákat, azzal is kommunikálsz.


Ha természettől fogva csúnya vagy, akár Lizzie Velasquez, attól még tudsz kommunikálni. Valószínű sok szerepet fog játszani az életben manipuláció, hiszen a szánalom és a klasszikus mondás Lizzierőz, miszerint ő belülről szép, mind mind manipuláció. DE ha becsukod a szemed és hallgatod, akkor egy tanul, okos embert hallasz. És ekkor belefér az asszertív kommunikáció is.


Alapvetően az asszertív kommunikációnak van két hatalmas kritikája. Egyik, hogy sokszor agresszívként hat. Ennek főleg azért van jelentősége, mert az "én" kifejezés iszonyatosan nehéz egy társasági életben. Amikor a másikkal van bajom, és ő támadásnak veszi a magyar, gerjesztett, depressziós helyzetben, hogy hozzászólsz, ott az asszertívitás nem működik (amúgy is az emberek túlnyomó része képtelen én kifejezésekre). Másik, hogy nem lehet folyamatosan használni. Vannak olyan szituációk, amiknben egyáltalán nem lehet használni, ezt tanítják is. De amikben lehet, azok is eljut egy idő után a folyamat oda, hogy nem működik.


Jól működik hivatalokban, szolgáltatásoknál, munkában, esetleg otthon. Az utcán már tolakodóan hat. És ilyenkor jön a legnagyobb manipulatációja az asszertívitásnak, hogy azt mondja: dehát én csak asszertív voltam, jogom van hozzá és a másik fél volt a hibás... Na ez a gondolkodás, a reasoning, az ön-manipuláció.

2019. okt. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!