Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a szociális és...

Mi a különbség a szociális és az altruisztikus viselkedés között?

Figyelt kérdés
Interneten elolvastam mindkettő fogalmát, de nem teljesen értettem, ha valaki segítene, nagyon hálás lennék.
2020. márc. 7. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szociális más szóval: közösségi. Az egyén figyelembe veszi a közösség igényeit, elvárásait.

Altruisztikus: önzetlen. Az egyén másokért él, fontosabbnak tartja őket, mint saját magát.

2020. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dellfil ***** válasza:

Sokszor ellentmondásba kerül a... kétféle viselkedés.

Az altruista viselkedés - szociálisan - csak részben "célszerű". Persze azért sokan azt hiszik, hogy a "kettőnek" (altruista, szociális) egybe kellene esnie. Á-á. Nem. (A pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve? :D)

Inerneten olvastam... :DDD Ja.


dellfil


P.s.: Most azt hiszitek antiszociális vagyok? Nem tudom. Ugyanis én, nem a "mások", "többiek" vagyok. (Gondolom. :D) De azért igyekszem olyat nem tenni "másokkal", amelyet nem szeretném, ha a "mások" tennének velem. ... Mondom igyekszem!... :D

2020. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dellfil ***** válasza:

Na jó, másképp:


[link]


Ennek (mármint a "szociális viselkedés") egy kis szegmense az "altruizmus". (Nagyon kis szegmense! :DD)


[link]


dellfil

2020. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dellfil ***** válasza:

Újabban a sok kinyitott oldal miatt elb...om a linkeket. Mindenkitől bocs. (Aki hülye, haljon meg, de ne posztolgasson... :D)

Na ez lett volna. A szociális viselkedés:


[link]


A fenébe. Még tanulnom kellene. vén fejjel... Vagy az inkább okozója... :) Demencia.


dellfil

2020. márc. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. márc. 18. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!