Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az angolok hódításvágya a...

Az angolok hódításvágya a történelem során a viking vérüknek volt köszönhető?

Figyelt kérdés

Sokkal nagyobb motivációt éreztek a hódításra mint más népek és rengeteg őshonos népet kiírtottak azokon a helyeken ahol végül angol nyelvterülethez tartozó országok jöttek létre.


A legcsúnyább népirtásokat is ők hajtották végre, a koncentrációs táborokat is ők találták fel.


Ez a nyughatatlanság, dominanciára és öldöklésre való hajlam a viking vérüknek volt köszönhető?


2020. márc. 28. 21:46
1 2
 11/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Hát azért nem keverném össze. Az hogy a normannok elfoglalták Angliát, attól az angolok nem lettek vikingek. Mint ahogy a rómaiak elfoglalták kb egész Európát, de ettől az európaiak még nem lettek rómaiak. A törökök elfoglalták... a franciák elfoglalták... lehetne sorolni.
2020. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez nem ugyanaz. Mert az angolok nem attól lettek vikingek, hogy a vikingek ott jártak, hanem mert ezek ott maradtak az üressé vált területeken, hozták a családot, és részben belőlük lettek a mai angolok (de főleg skótok meg írek). A franciák, törökök meg otthagyták ugyan a genetikai lenyomatukat, mert a katonák megdugták, akit lehetett, de aztán elmentek. A rómaiak az más tészta, mert a provinciák tekintélyes része bizony rómaivá vált. Így keletkeztek az újlatin nyelvek, a rómaiak nyelve összeolvadt a helyiekével, aztán a birodalom összeomlása után is sok római polgár maradt a birtokán, hiszen Rómába visszatérve csak nincstelenként élhetett volna. (Az angolban is ezért van ennyi latin szó.)

A viking betelepedéssel nem a francia hódítás állítható párhuzamba, hanem mondjuk a kunok hozzánk való betelepedése. Függetlenül attól, hogy ők nem karddal törtek be, meg viszonylag kevesen voltak, de ők is letelepedtek, és az évszázadok alatt szétrajzottak az országban.

2020. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 TappancsMancs ***** válasza:

Oké csak mennyiségi adatok nélkül ezek bármilyen következtetésre adhatnak okot. Rendben letelepedtek, vitték a családot, és oké, oké, csak mennyien? Mert ez a mennyiség az ami lényeges a kérdésben. Az hogy családostul, még nem jelent mennyiséget. Genetikai vizsgálatok - már amennyit erről olvastam - egyértelműen keveredést mutatnak, de közel sem annyit, hogy az angolokat vikingnek lehetne tekinteni.


The Genetic Map Of Europe.png

[link]

2020. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen. Az angolok (normannok, szászok) fosztogatók voltak kezdetben, később kereskedők és gyarmatosítók lettek.


Napjainkban pedig szerintem keményen visssza üt nekik minden. A Birodalom a múlté, az ország szétesőben, teljes a lejtmenet. Valahogy nem tudom őket sajnálni.

2020. ápr. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt tisztázni kell, a viking nem nép, hanem foglalkozás.

Amikor ez kialakult, meglehetősen kemény élet volt, és akadtak, akiknek problémát okozott a megélhetés. Ezért távoli helyekre utaztak rabolni. Ahogy szokás ilyenkor, a sokféle ember sok egyébbe is belefogott, ezért lettek ők jó hajósok, jó harcosok és jó kereskedők. Egyidejűleg kellően ravaszok, az életük múlt rajta. Csak példálózva, Izlandot svéd, norvég és főképpen dán vikingek fedezték fel és foglalták el. Ez volt az egyik jogalapja a dán gyarmatosításnak később. Brit vikingek nem léteztek, csak viking hajósok, akik elfoglalták e föld egy részét, ott megtelepedtek, és bázisként használták hódításaikhoz.

Aki erről többet szeretne tudni, látogasson el a svéd tóvidéken egy Birka nevű szigetre, amely a viking királyok egykori főhadiszállása volt. Ott majd az idegenvezetők a elmesélik történetüket, ennél még többet is.

Akinek ez kevés, látogassa meg a Malmö alatti ősi falujukat, Falsterbo-t. Hasonlókat tudhat meg.


Az angolok hódításvágya pedig abból adódott, hogy szigeten laknak, a tenger lételemük. Európa első hódítói egyébként a görögök voltak, őket követték a mórok, majd a spanyolok, és csak az Armada tönkreverése után, az 1600-es évek második felétől következtek az angolok - a hollandokkal és a portugálokkal karöltve.

A viking vérhez semmi közük, mikor a hódításaikra sor került már régen normannok, de főleg angolok voltak. Minden hódítás az ember természetes vágya, csak bizonyos típusaihoz sok feltétel szükséges. A kolonizációhoz például hajó, navigálás, és tengeri biztonság (gyakorlat). Mondjuk nekünk ebből semmi se volt, ráadásul mi utoljára az újvilág felfedezése környékén voltunk többé kevésbé független állam. Utána csak gyarmat.

2020. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"a viking nem nép, hanem foglalkozás"

Oké, ezt olvastad a Wikipédián, de attól ez még nem igaz. Valaki félrefordított valamit.

Ilyen alapon mondhatnánk, hogy a tatár se nép, hanem foglalkozás. Mert hogy a tatárjáráskor csak a támadók egy része volt tatár, vagy mongol, a többiek csatlakozott népek voltak. De attól a tatárok, mint az egész megmozdulás irányítói, még egy konkrét népcsoport volt. Ahogy a magyar is egy nép, pedig a honfoglalás előtt és után is rengeteg törzs és egyéb népcsoport csatlakozott hozzánk.

Ugyanígy, a viking se foglalkozás, hanem egy bizonyos életmódot élő északi germán népcsoportok összefoglaló neve. Most mindegy, hogy ezt az elnevezést maguk adták-e maguknak, vagy csak az angolok, de mindenképpen egymással rokon népcsoportokat jelöl.

2020. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor mondjuk úgy, hogy a viking kifejezés hétköznapi értelemben meghonosodott használata, eltér az etimológiájától, eredetétől. Ez sok esetben tapasztalható és szerintem nincs ezzel gond. Azért érdekes volt a viking régi, eredeti jelentését is elolvasni.
2020. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!