Kinek kell bizonyítani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy híroldal ír egy cikket, lehoz egy hírt.

Akkor neki kell bizonyítani, hogy igaz vagy nekem, mint olvasónak, ha megkérdőjelezem, hogy igaz?


2020. ápr. 2. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindig annak kell bizonyítania, aki állít.


Például ha te azt állítod, hogy az ég kék, én pedig azt, hogy nincs igazad, akkor neked azt kell bizonyítanod, hogy az ég valóban kék, nekem pedig azt, hogy nincs igazad.

2020. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az állító felelőssége az állítása alátámasztása.
2020. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehát, ha lehozza a világblogspot, hogy rózsaszín spagettiszörny fogja két nap múlva megtámadni a Földet, akkor nekem kell bizonyítani, hogy nincs spagettiszörny, se támadás nem lesz?:D
2020. ápr. 2. 11:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el még egyszer az első két választ!
2020. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Elolvastam.

Én is állítok valamit.

Nincs spagettiszörny.

2020. ápr. 2. 11:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyilván az első két válaszoló is úgy értette, hogy annak kell bizonyítania az állítás igazságtartalmát, aki a cikkben állítja az adott dolgot..
2020. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, akkor azt neked kell bizonyítani.

Érdemesebb a vallást nem idekeverni, az egy nagyon ingoványos téma.

Például ha valaki azt állítja, hogy van isten, te pedig azt, hogy nincs, akkor ugyan mindkettőtöknek bizonyítania kell a maga igazát, de a vallásos beleeshet abba a hibába, hogy mivel te nem tudsz bizonyítani, ezért neki van igaza, és ez neked bosszantó lehet.

2020. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Na most akkor döntsétek el:)
2020. ápr. 2. 12:00
 9/14 anonim ***** válasza:
El van döntve. Aki állít valamit, az ő terhe az állítása bizonyítása. Az összes kommentben ugyanezt írtuk, mi nem világos?
2020. ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó, tehát akkor a cikket író személynek kell bizonyítani:D
2020. ápr. 2. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!