Kinek kell bizonyítani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy híroldal ír egy cikket, lehoz egy hírt.

Akkor neki kell bizonyítani, hogy igaz vagy nekem, mint olvasónak, ha megkérdőjelezem, hogy igaz?


2020. ápr. 2. 11:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha az ő állításáról van szó, akkor igen. Ha te azt állítod hogy a cikk nem igaz, azt viszont már neked kell bizonyítani.
2020. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, felénk úgy működik a dolog, hogy ha valaki valamit nem tud bizonyítani, akkor onnantól kezdve nem nekem kell bizonyítani, hogy kinek van igaza, hanem automatikusan skippelik a hülyeségét, magyarul "nem igaz" lesz.

Tomi 550 kg-val nyom fekve.

Be tudja bizonyítani?

Nem(mert keresi a kifogásokat).

Akkor nem igaz, hogy 550 kg-val nyom fekve.


Mielőtt elkezdődne a hőbörgés:

A jog így működik.

2020. ápr. 2. 12:25
 13/14 anonim ***** válasza:

Hogy valaki valamit nem tud bebizonyítani, az attól még nem feltétlen lesz valótlan. Pl nem tudom bebizonyítani hogy Indiában az elmúlt egy órában legalább 100 ember tüsszentett, mégis elég valószínű, hogy igaz.


Mellesleg úgy látom még mindig nem érted. Csak mert Tomi azt állítja, hogy 550 kilóval nyom fekve, ettől neked még nem kell bizonyítani az ellenkezőjét. Ekkor a bizonyítási kényszer értelemszerűen Tomié, hisz ő az, aki állít valamit.

De ha te kijelented hogy Tomi márpedig hazudik, onnantól ezt neked kell bizonyítanod, hiszen itt már te vagy az aki állít valamit.

2020. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Jó, így már oké.
2020. ápr. 2. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!