Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ez melyik bolygón normális,...

Ez melyik bolygón normális, logikus?

Figyelt kérdés

"Müller Cecíla: május elejére talán tetőzik a járvány és megrendezhető az érettségi"

Nem akkor kéne megrendezni amikor már lecsökken, végéhez közeledik?

Akkor rendezzük amikor csúcson van? Nooormááális?



2020. ápr. 20. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Itt Orbánisztánban ez teljesen normális.

A kormány ezzel is csak azt akarja bizonyítani, hogy urai a helyzetnek és egyedül a szentséges Fidesz tud megvédeni minket az apokalipszistől.

2020. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az eddigi járványra adott lépéseik teljesen reálisak voltak, de ezt nem tudom mire vélni...

Ha nagyon erölködnék, csak azt tudnám mondani, hogy a tetőzés után biztos csökkenés jön, és ha a tetőzésig bírta az egészség ügy, onnantól nincs probléma, de ez csak az én fejemben megszülető spekuláció.


Csak másodkézből hallottam, hogy ez miről szól, ők mivel idokolták?

2020. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dellfil ***** válasza:
0%

"... május elejére talán tetőzik a járvány és megrendezhető az érettségi"

Az érettségi július közepén lesz, a "tetőzés" után bő egy hónappal... Nem gond?


A Qrbánéknak (meg úgy általában a polotikusovicsoknak) ez a járványocska baromi jó gyütt.


dellfil

2020. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sadam87 ***** válasza:

#dellfill

"Az érettségi július közepén lesz, a "tetőzés" után bő egy hónappal... Nem gond?"

Az érettségi (a jelenleg hatályos rendelet szerint) május 4. és 21. között lesz. Az kicsit kevesebb, mint egy hónappal van az általuk előrejelzett tetőzés után...

2020. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4: "(a jelenleg hatályos rendelet szerint)"

Pénteki kormányrendelet, hát eltelt egy hétvége, meggondolhatták magukat, de azért furcsa lenne. :D

Ma reggel még aktuális volt, le is döbbentem a #3 júliusán.

2020. ápr. 20. 19:08
 6/10 sadam87 ***** válasza:

#5

Szerintem a járványhelyzet fényében nem lenne furcsa. Persze ha azt is tudjuk, hogy ők már ezt a rendelet kiadásakor tudták (plusz korábbi tapasztalatok) elég furcsa lenne. De amíg élünk, remélünk.

2020. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

Rákeresve az idézetre az internetes találatokból valóban van bőven. Viszont! Honnan van az idézet? Mert nagyon úgy tűnik, hogy EZ és ÍGY nem hangzott el.


Konkrétan mikor és hol mondta? Mert a kormány Youtube csatornáján sehol sem találni ezt és így. De ha valaki meg tudja mutatni, akkor itt kellene lennie:

https://www.youtube.com/user/kormanyhu/videos


Úgy tűnik, hogy írásbeli lesz, tehát a simán csak "megrendezhető"-nek nevezett érettségi az még nem közli azt, hogy olyan lesz mint szokott, vagyis mindenki tolong az érettségin, vagy írásbeli lesz és email-ben lehet küldeni. Ja és nem vagyok fideszes, és nem is foglalkozok politikával, szóval csak akkor végső soron hol is mondta Müller Cecília? A cikkek nem közlik mikor és hol hangzott el, csak írnak "valamit".


A kormány weboldalán meg így szerepel:


"A Kormány döntése alapján az idei érettségi vizsgákra május 4-től, a járványhelyzetre való tekintettel szinte kizárólag írásbeli formában kerül sor"

[link]


Itt Gulyás Gergely azt mondja, hogy "...kizárólag írásbeli érettségi lesz az idei évben..."

[link]

2020. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Meg a kormány oldalán van részletezve, kinek miféle lesz és lehet. Korlátozott fő lesz egy teremben, és effélék - de nem olvastam végig.
2020. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sadam87 ***** válasza:

#7

Nem hiszem, hogy ez szó szerinti idézet volna. Szerintem a kérdező megpróbálta kivonatolni a mondanivaló lényegét (persze lehet, hogy más tette ezt meg, és a kérdező tőle idézett). Mindenesetre tény, hogy hasznos volna, ha mindenki felűntetné az idézetek forrását!

"az még nem közli azt, hogy olyan lesz mint szokott, vagyis mindenki tolong az érettségin, vagy írásbeli lesz és email-ben lehet küldeni. "

De, lehet tudni a kormányrendeletből, hagyományos írásbeli érettségi lesz, nem online. (Annyi engedmény van, hogy maximum 10 vizsgázó lehet egy teremben.)

2020. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A portfolio.hu cikkét olvastam, és cikk címét idéztem betű szerint. (Azóta a nevet javították ->Cecília)

[link]

2020. ápr. 20. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!