Lehet normális emberböl pszichopata? Vagy szociopata?

Figyelt kérdés

Peldanak okan kisebb nagyobb tragedia vagy csalodas utan.

Nem tartom magam annak nemis akarok azlenni csupan erdeklodo vagyok.


2018. jún. 30. 22:20
1 2 3
 1/24 EagleHUN ***** válasza:
35%
Természetesen.
2018. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 EagleHUN ***** válasza:
29%
Senki sem születik annak, mindenki azzá lesz, vagy még inkább azzá teszik (más emberek, vagy körülmények stb...)
2018. jún. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

#2 Olvass már utána mert ez csak szimplán nem igaz.


[link]


Ezek a személyiségzavarokat sok komplex hatás alakítja ki. A genetikai hajlam, a környezeti és társadalmi hatások együtt, nem különválaszthatóan alakítják ki.

2018. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Felnőtt korban már nem nagyon lehetséges ilyesmi. Persze "bekattanhat" az ember, de attól nem lesz pszichopata vagy szociopata.
2018. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 LeonScottKennedy ***** válasza:
34%

Én mindig is intelligens pszichopata akartam lenni, de sajnos nem igazán jött össze :/

Mint kiderült, nincs meg hozzá a genetikai hajlamom, plusz tanulni is lusta vagyok. Pedig nagyon irigylem azokat az embereket.

Így csak egy polihipszter lett belőlem.

2018. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, de kell hozzá egy kis genetikai hajlam is.
2018. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

De például milyen genetikai hajlam? Tehat példának okán vonzódott mindig a kinzásokhoz az egyén vagy esetleg mindenkitt szeretett kisebb lelki terrorba tartani?

Az igazi oka amiert ezt kerdezem az az hogy most olvasom az Amerikai pszicho cimu konyvet és az érdekelne hogy sok ilyen beállitotságu ember van?

2018. júl. 1. 08:54
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"vonzódott mindig a kinzásokhoz az egyén vagy esetleg mindenkitt szeretett kisebb lelki terrorba tartani"

Ez így önmagában nem jelent sem pszichopátiát, sem szociopátiát. Ezek más jellegű személyiségzavar tünetei.

2018. júl. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 EagleHUN ***** válasza:
8%

#3 Te is olvasd már el (és próbáld értelmezni) amit én írtam, mert az nem zárt ki semmit, és nem ütközött semmivel amit te linkeltél!


Sőt ugyanazt is jelenti!

"Ezek a személyiségzavarokat sok komplex hatás alakítja ki. A genetikai hajlam, a környezeti és társadalmi hatások együtt, nem különválaszthatóan alakítják ki.

"

Vagyis nem születik senki annak, az hogy van genetikai hajlam-e az egy dolog viszont végül a külső hatások teszik azzá.

2018. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 LeonScottKennedy ***** válasza:
80%

#7:

Vannak, de ezekről nem tudunk. Ha érdekel a pszichopata téma, nézd meg a Mindhunter című sorozatot. Nagyon színvonalas, és legfőképp arról szól, hogy intelligens pszichopatákat hallgatnak ki az ügynökök, akik elmondják, hogyan öltek, hogyan érezték magukat, stb... elég nagy mélységekig elmegy a sorozat ebben a témában. Ja és ez valós események alapján, az összes sorozatgyilkos valóban létezett. És ezen beszámolók alapján állították össze a ma is használatos profilozás rendszert a sorozatgyilkosokkal szemben, szóval történelmi jelentősége is van.

2018. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!