Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Nagy Bumm előtt, a világ...

A Nagy Bumm előtt, a világ helyén nem lehetett"Semmi", a vélemények szerint. Akkor megkérdezem, hogy azon a térrészen, ahova most, és folyamatosan tágul a világ, azon a helyen eddig mi volt? A semmi? Vagy mi?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 14:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja. Szerintem ez számunkra felfoghatatlan, a semminek csak a mi világunkban van értelme, a tér pedig végtelen. Szvsz ahova tágul, ott nem hogy semmi nincs, hanem az maga még nincs. Öööö, remélem érthető. :D
2010. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Semmi sosincs sose volt és sose lesz. A semmi tulajdonképpen valamiből lesz. Például Az osztályban jó a hangulat akkor van élet a teremben, aztán jön a punnyadás az meg olyan semmi, de mielőtt semmi lett volt valami, és mivel most semmi van majd megint lesz valami belőle. Egy kerék gurul az úton, ahhoz ponthoz ahonnan elindult egyszer vissza fog térni. Az a pont bárhol lehet az a pont legyen a semmi, én hozzáadom a lelkem a kerékhez és elmozdítom és azt várjuk mikor fog visszaérni a semmihez mert akkor tesz egy kört. Akkor lett 1, amikor elérte a semmi pontját, addig még mindig semmi volt. Azt a pontot vártuk és amint áthalad megint semmi lesz és várjuk hogy újra elérje azt a pontot. És ez így megy körbe-körbe minden téren. Az idő is, a tér is. Az időt ebben a pillanatban is elkezdhetnénk mérni, most van 5másodperc mondjuk, de tudjuk hogy az előtt is volt idő. Ennyi erővel honnan tudják hogy nem tudom hány milliárdra becsülik a világ korát de az előtt is ugyanúgy kellett hogy legyen különben nem lenne. Az anyag nem vész el csak átalakul. Érthető, most viszonylag lassan még tágul ha rosszul tudom, aztán majd megáll és vissza zsugorodik a világegyetem, és ahogy zsugorodik, egyre gyorsulnak a planéták, csillagok, miegymás benn, amíg át nem alakul minden fénnyé (energiává). A fény pedig maga a szeretet energiája, és mivel az ezért megjárja a poklot a fény azáltal hogy újra fizikai testet ölt, és létrejön a világunk, megint. A minőségi változáshoz meg kell járni a poklot. Pl a szőlőből hogy bor legyen ki kell facsarni, összetörni, aztán betenni hordóba (ami sötét)hogy átalakuljon. És megkapjuk a normális mennyiség mellett fogyasztva azt a nedűt ami felemeli a szellemet. (meg gyógyszer is egy csomó nyavajára) Alapanyag a semmi tulajdonképpen. Csak hogy abból valami legyen hozzá kell adni akaratot, és ha tudjuk hogy mi kell akaratunk hozzáadásának segítségével hogy a semmiből valami legyen akkor a frissen lehullott hóból ami még önmagában semmi, és tudok csinálni egy hóembert. A tudomány csak a anyagot nézi. Egy szép zene amit élvezet hallgatni a tudomány csak hangoknak tekinti egymás után "véletlen" szerű sorrendben ami tetszik az embereknek. Aha. Egy szép tárgy látványa miért tetszik az embernek? Pofon egyszerű, mindenki nézze meg A víz üzenete című 3 részes videót a youtube.com-on. Talán megyek aludni. Álmok...
2010. aug. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
61%
Ha volt ősrobbanás, akkor ennek az eseménynek a természeténél fogva (ekkor alakultak ki a tér- és az idődimenziók) ha volt is valami előtte, nincs semmilyen hatással a mostani világegyetemre, és nem is tudhatunk meg róla semmit.
2010. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Ahol nincs anyag, ott nincs tér"


De ez sem biztos, ugye?

2010. aug. 8. 22:43
 15/17 anonim válasza:

Hát elméletileg egy ponton elképzelhetetlenül nagy energia gyűlt össze. Aztán mikor elérte a szintén elképzelhetetlen kritikus értéket, felrobbant. A robbanás után létrejött a tér, az idő, és az anyag. Egyébként én azt nem értem csak, hogy az ,,univerzum határánál" lévő bolygók hová távolodnak? Lehet hogy egy másik dimenzióba? Na mindegy, a lényeg, hogy semmi nem volt az ősrobbanás előtt. Különben meg nehéz megmondani, hogy mi volt 15 milliárd éve :)

Remélem segítettem

2010. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%

A tér meg az idő nem reális létezők. Csak a mi emberi agyunk fogja fel ilyenképpen a világot: másképpen nem tudja.


És a Semmi már nem fér bele: hisz az nulla teret és időt kellene jelentsen. Amit nem fogunk fel. De a LÉT-el szemben valamit ki kellett találni, ami a "semmi" szó.


Nincs olyan (emberileg), hogy "semmi". Ezt mondták "horror metaphisicae"-nak... Csak lét és létezés van.

2010. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

08-08 22:43


De biztos. A tér egy absztraktum, nem "valami". A tér nem egy dolog, hanem az anyag egyik tulajdonságának (térbeliség) az elvonatkoztatása.

2010. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!