Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az amerikaiak igazából tényleg...

Az amerikaiak igazából tényleg angolok (még ma is)?

Figyelt kérdés

Mivel az angolok vándoroltak be a kontinensre, és az ő leszármazottaik a mai amerikaiak ezáltal?

Ezek szerint nem létezik olyan, hogy 'amerikai' mert igazából angol?


Skóciában élek, és ma hallottam ezt a felvetést, hogy az amerikaiak egyenlők a skótokkal és az angolokkal, az ő leszármazottaik, mert ők települtek be oda annak idején.


Ezt persze én is tudtam, de azt hittem, hogy mára már keveredtek annyira a rasszok amerikában, meg a népek, hogy létrejött az 'amerikai' és már nem mondhatók angoloknak vagy skótoknak. Persze angolszász nép, de nem angolok vagy skótok, hanem amerikaiak. De ezek szerint nincs olyan, hogy amerikai, hanem tényleg angoloknak mondhatók?

Ti mit gondoltok?


Ne írjatok olyat, hogy itt ők tudják jobban, mert eléggé hülyék itt a környezetemben ezek :D, nem ritka ha hülyeséget beszélnek, de ez most engem is elgondolkodtatott.


2020. okt. 5. 20:20
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:
28%

A függetlenségi nyilatkozat idején a születő Egyesült Államok lakosságának talán fele sem volt angol, skót, ír származású.

Csak éppen a kormányzás szempontjából központi területeken volt az ő népességük a legmagasabb.


Nem véletlen, hogy volt egy petíció 1794-ben Virginiából, hogy hivatali nyelvnek az angol mellett a német is kapjon jogot, például a törvényeket németül is adják ki.

Csak aztán ennek a vitára bocsátásáról volt egy szavazás és 42-41 arányban elvetették.

2020. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod: "A legenda alapja, hogy egy Virginia állambeli német közösség tagjai az alsóház elé terjesztettek egy törvényjavaslatot, amiben azt kérték, hogy a jogszabályokat németül is jelentesse meg a törvényhozás, mert az idősebb generáció tagjai nem beszélték jól az angol nyelvet. A javaslatot végül hosszas huzavona után a képviselőház elvetette."


Szó sincs hivatalos nyelvről.

2020. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"In the 2016 American Community Survey, German Americans (13.9%), Irish Americans (10.0%), English Americans (7.4%), Italian Americans (5.2%), and Polish Americans (3%) were the five largest self-reported European ancestry groups in the United States forming over a third of the total population."


Az amerikai fehérek közül a legtöbben német felmenővel rendelkeznek, utána jönnek az írek és csak harmadikak az angolok.

2020. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Wadmalac ***** válasza:
55%

"Szó sincs hivatalos nyelvről."


Hivatali nyelvet írtam.


Az nem ugyanaz.

2020. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:

" A javaslatot végül hosszas huzavona után a képviselőház elvetette."


A linked hibás.


Nem a javaslatot vetették el. És nem hosszas huzavona után.

A tárgyalásának napirendre tűzését szavazták meg, 42-41 arányban elvetették, elnapolták és soha többé nem került elő a téma.

2020. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!