Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért került Hitler háborús...

Miért került Hitler háborús konfliktusba egy idő után az egész világgal, egyáltalán nem érzékelte se ő, se a vezetői, hogy ez bukás lesz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fura kérdés, de tényleg elképesztő, ahogy mindenféle gátlás nélkül menetel valaki vagy egy nép a pusztulásba.

Pl. nem elég, hogy a SZU-val hadban áll, még az USA is...

semmi realitásérzék...mi vezethetett idáig?!

Kérlek, komolyan és kifejtősebben válaszoljatok!



2021. jan. 18. 21:15
1 2 3
 21/22 Csomorkány ***** válasza:

#20-as: nem is a zsidókra gondoltam, hanem a szlávokra. Ha nem vetette volna meg őket olyan mélységben, ahogy tette, nem lett volna túl nehéz antisztálinista propival maga mellé állítania a Szovjetunió népeit.


Egy racionálisabb német vezetés simán megcsinálta volna.


Ami a zsidókat illeti, főleg azon lehet tűnődni, hogy lett volna-e esélye összehozni az atombombát, ha nem menekül Amerikába a legtöbb ezzel foglalkozó zsidó származású tudós.


Ahogy az 1. hsz-emben írtam, a Hitler világuralma nem volt benne a pakliban, de az simán, hogy vele, és nem Sztálinnal áll be a hidegháború.

2021. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
#3 Hitler melett igen is hozzáértő embereket rakott maga mellé ha Hitler nem tilt meg minden második javaslatot az embereitől akkor megnyerik a háborút. Az volt a baja hogy elfogult volt túlzottan magabiztos látta hogy vonja lassan irányítása alá európát és ezért nem számított arra hogy megfordulhat a háború. E miatt nem lett kiírtva az összes olyan ember aki nem németajkú jó talán még mi megúsztuk volna mert velünk a németek kifejezetten jól bántak a német katonák soha nem erőszakoskodtak itt Hitlernek meg alapból részben magyar felesége volt
2021. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!