Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy tudott ennyi (többek...

Hogy tudott ennyi (többek között) magyar, Amerikába emigrálni (országtól függetlenül)?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó kategóriába írom-e a kérdésemet, mert kapcsolatos egy kicsit a kultúra, közösséggel is, a társadalomtudományokkal is, az utazásokkal is és talán még egy nagyon kicsit a korabeli politikával is, ezért szerintetek, ha rossz helyen van, jelentsétek! Köszönöm!


Az Amerikai Egyesült Államokban élő magyarok, olyan jelentősek a történelemben, illetve mai világunkban is, hogy külön cikk van róluk a Wikipédián, ráadásul több nyelven is.

[link]

[link]

Sok magyar ment ki az Egyesült Államokba "szerencsét próbálni", úgy hogy aztán soha nem jött vissza (ebben is érintett vagyok a családom miatt), a 18. századtól, a 20. századon át egészen napjainkig (bár legutóbbi nem annyira meglepő, a megfelelő technika, a "tehetősebb" rétegek kibővülésével és egyebek megjelenése miatt).


Hogy más országot is említsek, Argentína. Ebben a saját családom is érintett, mivel a II. világháborút követően, a családom egyik ágáról, katonák és civil családok is tömegével menekültek, a győztes hatalmak kegyetlenségei elől, a perónista Argentínába, azóta sem hallott felőlük senki.


Csak egyszerűen azt nem tudom érteni, hogy ez hogy valósulhatott meg... Ezek az országok nagyon távoliak és igazából a 20. század vége előtt, nem volt annyira megszokott, hogy valaki ilyen távolra utazzon. Hogy volt ez ekkoriban megoldható?? A cikkben kitérnek egy olyan nevesebb amerikai magyarra ( [link] akinek a kivándorolt felmenői eredeti otthona, egy falu volt, ami még furábbá teszi az egészet. Egyébként az én kivándorolt rokonaim is mind falusiak voltak eredetileg. Eléggé furcsán hangzik, hogy valaki egy XY, magyar, kicsi faluból, csakúgy nyakába veszi a világot és elmegy a Föld másik oldalára, 90% valószínűséggel egy városba, ahol egy olyan nyelven beszélnek, amit a szülőhazájában szinte senki nem beszél (jó... ma már lehet, hogy szinte alapműveltség tudni angolul, de sokáig a latin, később nagyon hosszú ideig a német, majd az orosz volt az "elvárás", Dél-Amerikában spanyolul, olaszul, meg portugálul beszélnek, úgy meg még ma is rendkívül kevesen beszélnek), más a kultúra, más a társadalom stb. Hogy lehetett ez??


Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. márc. 6. 18:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 14. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!