Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » LMBTQ-sok! Egzaktul tudományos...

LMBTQ-sok! Egzaktul tudományosan mérni lehet, hogy valaki transz? A fejére tett érzékelőkkel?

Figyelt kérdés

Azt mondták az LMBTQ-s felvonulók, hogy ezt hogy valaki transz mérni lehet pontos tudományos készülékkel. Elmondanátok hogy ezt hol olvastátok?


Én férfiként, férfinek érzem magam és így élem meg az életem. Lehetséges lenne, hogy a vizsgálat szerint ezzel ellentétben nő vagyok? Ki akarom deríteni🙂



2021. aug. 4. 16:43
1 2 3 4 5 6
 11/58 Wadmalac ***** válasza:
91%

"mindenkinek azt mondták kell 2 szakvélemény? (Egy klinikai szakpszichológustól, egy pedig pszichiátertől)"


Ezzel azért kivédhetetlenül együtt kell élni.

Simán a saját nemi identitásérzéséről HAZUDHAT is valaki.


Extrém eset, mániákus kukkoló férfi női identitásúnak hazudja magát, aztán legálisan meresztheti a szemét a női zuhanyzókban és esetleg két év múlva egy nőt ott meg is erőszakol.

Kinek kell ilyen?


A pszichiáter ahhoz kell, hogy igazolja, ez az ember TÉNYLEG másnak érzi magát, nem pillanatnyi hóbort, nem valami hátsó szándékú hazugság és nem esetleg csak egy megkésett pubertás-hormonhullámzás.

2021. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim válasza:
92%

Wadmalac, abban egyetértek veled, hogy orvosi szempontból a biológiai nem nem megváltoztatható, és egészségügyi komplikációkhoz vezethet (bár az, aki egy egészségügyi helyzetben az orvos előtt titkolja, hogy pl hormonokat szed, szerintem annak úgy kell), és szerintem ezt is, mint mindent meglehetne oldani egy köztes megoldással.


Legyen nem, és biológiai nem, oké. De a biológiai nem ne legyen feltüntetve minden jelentéktelen papíron, az legyen benne egy orvosi adatbázisban. Így elkerülhető az, ha orvoshoz megy a szegény butus transznemű, akkor mivel ő elfelejt szólni ezért félrediagnosztizálják. Egyúttal az is elkerülhető, ha az ellenőr a buszon elkéri a személyidet, akkor hangosan kezdjen el röhögni, és megalázó kérdéseket feltenni az adott személ nemi- és szexuális identitását illetően. Mindenki jól járna.


A másik hozzászólásodhoz pedig csak annyit szólnék hozzá (saját tapasztalatból), hogy aki érti a szakmáját azt nem fogják átverni, a pszichológiai tesztek pedig kimutatják, hogy ha érvénytelen a teszt (előre felkészült, betanult válaszok). De ha sikerül is valakit átverni, hazudni és a teszteken is átmegy az ember akkor is ott van az a típusú pszichológus/pszichiáter akit én is kifogtam (jelzem Magyarországon kb egy tucat foglalkozik transzneműekkel, és akkor lehet sokat mondtam), aki idézem "Nos, megadhatnám magának a papírokat, de amíg a nem- és névváltoztatásos törvényt el nem törlik addig nem adom meg"


(ui.: Ezek az tények Amerikát nem veszik számításba, Európa és Magyarországi helyzetekről írok. Próbáltam a példáiddal nem foglalkozni és teljesen megcáfolni ahogy kérted, de azért "ihletet merítettem" belőlük, remélem nem haragszol)

2021. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 MDaniel98 ***** válasza:
83%
5# Ha valamit nem lehet megkérdőjelezni, akkor az onnantól dogma, és nem sokban különbözik a hittől.
2021. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 Wadmalac ***** válasza:
75%

"amíg a nem- és névváltoztatásos törvényt el nem törlik addig nem adom meg"


Amennyiben a szakvélemény kiállítása a törvényben nem szabályozott, akkor ez simán egy pöcs volt.

Ha szabályozott, akkor jogilag helyesen járt el és maga a törvény az, amit módosítani kell. Nem tudom, melyik eset áll fenn.


Sajnos ez egy olyan téma, hogy a szubjektivitás nem zárható ki totálisan, ahol meg nem zárható ki, ott az esetleges előítéletes döntés előfordulhat.

A pszichológia éppenséggel tudományként sem teljesen objektív, hiszen amivel foglakozik, a gondolkodásunk, az sem az.


A kérdező által felvetett teoretikus objektív mérés meg, ha lenne is, lehet, hogy nem azt mutatná ki, amit érzel és csak ártana.


Sajnos nem tudok erre mást mondani, kénytelen leszel mástól kérni szakvéleményt.

Főleg, hogy gondolom, nem adta írásba, hogy ezért tett úgy, ahogy tett.


Egy haveromat anno vezetési vizsgán meghúzta a vizsgabiztos azért mert hosszú haja volt és ez neki nem tetszett. Ezt ki is mondta, a vizsgalapra behúzgált nem megtörtént hibákat és kész.


Akárhogy szabályozol, ilyenek mindig elő fognak fordulni.

2021. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 Wadmalac ***** válasza:
85%

"Ha valamit nem lehet megkérdőjelezni, akkor az onnantól dogma, és nem sokban különbözik a hittől."

Na és?

Ha valaki egy bizonyos vallás hívőjének írja be magát, azt meg lehet kérdőjelezni?


A nemi identitás személyes érzés, döntés.

Személyi, ezért az a dolga, hogy szubjektív legyen. Ezen mit akarsz objektíven megkérdőjelezni?

2021. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim válasza:
87%

Wadmalac, a törvény nem szabályozza (még) a szakvélemény kiállítását és (teljesen) a hormonterápiát. Utóbbi kicsit vicces, mert (és ennek jogi hátterét nem tudom) elvileg orvos, női hormont csak nőnek írhat fel (és fordítva). Ezért van az, hogy Magyarországon összesen 2 vagy 3 olyan endokrinológus van aki felírja a hormonokat név- és nem nemváltoztatás nélkül (ami ugye jelenleg nincs és nem engedélyezett). Így ha valaki most kezdene bele az le van korlátozva erre a 3 orvosra akiből 1 csak transz férfiakkal foglalkozik szigorúan, 1 olyan pénzeket kér el, hogy az megfizethetetlen (és amúgy le sem szarja, hogy mi van veled, hogy hatnak a bogyók) és 1 aki teljesen becsületesen és normálisan végzi a munkáját.


A szakvéleményt kiállító doktornőnek meg vagy személyes problémái voltak velem (évekkel ezelőtt kezelte exemet, de amúgy a megyében egyedüli pszichológus aki transzneműekkel szóba áll), vagy szimplán csak bal lábbal kelt fel és pöcs volt. Ezt már soha nem tudjuk meg. Szerencsére azért a tucatnyi orvosból van olyan is aki alaposan végzi a munkáját, így én már rendelkezem a szakvéleménnyel :) Remélem haverod is hasonló helyzetben van és azóta neki is sikerült a vezetési vizsga :)

2021. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
50%

Normális (úgy értve, hogy nem beton hülye) ember általában az orvost beavatja az ilyesmibe, főleg ha nem sima nátha a dolog hanem olyan ahol fontos lehet a születési neme.



"A pszichológia éppenséggel tudományként sem teljesen objektív, hiszen amivel foglakozik, a gondolkodásunk, az sem az."

És én ezért tartom őket sarlatánnak és kuruzslónak. Mert nem objektív vizsgálatot végeznek (mivel szinte lehetetlen), ellentétben egy nem pszichés betegségekre szakosodott orvossal.



Az pedig tényleg jó ötlet, hogy csak a betegellátó rendszerben legyen feltüntetve a transzok születési neme, ha a papírokon lehetséges volna az átírás.

2021. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 Wadmalac ***** válasza:
21%

Persze, ott is második vizsgán normális emberke volt.


:)


Az a helyzet, hogy a leírt problémáddal még egy ideig együtt kell élni.

És nem a homofóbok miatt, hanem azért, mert minden, sok területet érintő jogi változás iszonyatosan bürokratikus és nagyon lassan megy át a rendszeren, adott szint ügyintézői meg vagy képesek ráelőzni a biztosan jövő változásra, vagy lexarják és szögesen mennek a régi rend szerint, amíg totál hivatalosan nem kell váltaniuk.


Amúgy nem irigyellek, egy ilyen szituáció biztosan olyan környezetben sem egy leányálom, ahol jogi akadályok már nincsenek.

2021. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
17%
Ebből is látszik, hogy minden hazugságot kitalálnak az LMBTQI aktivisták, csakhogy igazolják a széles nyilvánosság előtt a beteg gondolkozásukat és a perverziójukat. Isten szemében és egy normális ember szemében is ezek perverziók. Kérdeztem az FB-n az LMBTQI támogatóit: Hol történt jogsértés? Miért kell az utcára menni a Pride-on? Nem válaszoltak! Mo-on nem tiltja törvény a homo kapcsolatot, és Orbán a gyurcsány után írta alá a Tarka Magyar Nyilatkozatot, 2008-ban, ami elismeri a másságok létjogosultságát. Ennek ellenére ők mégis vonulnak magamutogató módon. Egy normális naturista a parton sokkal szemérmesesebb, mert az természetes.
2021. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
76%

"Mo-on nem tiltja törvény a homo kapcsolatot"

Érdekes, pedig nem is egy területen jogilag hátrányos helyzetben vannak a heterókhoz képest.



"Kérdeztem az FB-n az LMBTQI támogatóit: Hol történt jogsértés? Miért kell az utcára menni a Pride-on? Nem válaszoltak!"

1) Nem kötelesek válaszolgatni minden jöttmentnek az emberek.

2) Attól mert valaki támogató, attól nem biztos hogy minden téren 100%-osak az ismeretei.

2021. aug. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!