Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » LMBTQ-sok! Egzaktul tudományos...

LMBTQ-sok! Egzaktul tudományosan mérni lehet, hogy valaki transz? A fejére tett érzékelőkkel?

Figyelt kérdés

Azt mondták az LMBTQ-s felvonulók, hogy ezt hogy valaki transz mérni lehet pontos tudományos készülékkel. Elmondanátok hogy ezt hol olvastátok?


Én férfiként, férfinek érzem magam és így élem meg az életem. Lehetséges lenne, hogy a vizsgálat szerint ezzel ellentétben nő vagyok? Ki akarom deríteni🙂



2021. aug. 4. 16:43
1 2 3 4 5 6
 51/58 TappancsMancs ***** válasza:
64%

Nem olvastam el amit írtatok, úgyhogy talán már ez is volt és bár a kérdés nem nekem lett címezve, de mégis valami válasz ami remélhetőleg hasznos is lesz.


Először is és mellékesen ennek méréséhez nem kell a fejre semmi sem, nem kell a fejen mérni, mert elég ismert módszerek vannak rá. A fejen legfeljebb a zavarodottság jeleit lehet mérni - természetesen bárki megsértése nélkül értve.


A lényeg - és ezt blicceljék ki ha tudják 😉


1. A nemeket meghatározó nemi kromoszómák:

nőknél: XX

férfiaknál: XY


(Kivétel a genetikai betegségek esete, de az nyilván más és sajnálatos esetek.)


2. A szaporítószervek ugyan kívül sebészetileg alakíthatóak, de akkor is volt egy eredeti amit eltávolítottak.


3. A két nem között rengeteg biológiai különbség van, amit ismer a biológia, törvényszéki orvosszakértők, régészet is.

Ezekből néhány:

- a női testmagasság átlagosan kisebb (férfi magasabb)

- a nők fejmérete is átlagosan kisebb

- a férfiak izomzata erősebb

- más a két nem anyagcseréje (a férfi többet eszik testsúly-kg-ra is)

- a férfiak szőrzete is másként növekszik

- a nők medencéje szélesebb és egyéb eltérései is vannak

- más a könyök a két nemnél

- eltérő a csontsűrűség, a végtagok hossza, más a fogazat

- és a csontvázon rengeteg további apró különbség

- a nők aranyosabbak - na jó ez vicceske volt naaa 😊


Natural History Museum (NMH) - London


"A csontok elemzése: mit tud mondani egy csontváz?"

"Kit találtam?

Az első dolog, amit érdemes tudni, az a személy neme. A nem meghatározásához a testnek két része a leghasznosabb: a medence és a koponya. Ahogy az várható volt, a nőstények medencéje szélesebb, ami szükséges a szüléshez. De a medence hat másik részét is megvizsgálják az antropológusok a nem meghatározásához."

"Gyakran azonban csak az egyed koponyáját találják meg. Szerencsére a koponyán sok olyan jellemző található, amelyek alapján meghatározható a nem."


National Museum of Natural History - Smithsonian Institution


"Csontváz olvasása

Egy törvényszéki antropológus úgy tudja elolvasni a bizonyítékokat egy csontvázban, mint egy könyvet. A büntetőügyekben felmerülő kérdések megválaszolására használt technikák bármilyen korú csontvázra alkalmazhatók, legyen az újkori vagy ősi."

"A medencecsontok alakja a legjobb bizonyíték a személy nemére vonatkozóan."


.............. mellékesen linkek

( [link] )

( [link] )

( [link] )

( [link] )

ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 TappancsMancs ***** válasza:
62%
És amit fel szoktak hozni, a genetikai betegségek ... csak hát a genetikai betegség az kivétel és nem általános, és az rendellenesség. Kivételeket ugyan ne mutassunk már be általánosként - alapvetően téves érvelés lenne.
ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
68%

#51

A te fajtád az aki nagyon meglepődik mikor rájönnek, hogy nem csak xy és xx létezik, hanem xxy, xxxy, xxxxy sőt akár yy is (bár az yy elvileg nem életképes).

És úgy értem ezt a "te fajtád" részt, hogy "emberek akik folyton az xy-nal és xx-szel példálóznak de csak az általános iskolai szinten tanult dolgokat ismerik a kromoszómákról". Mondjuk a kromoszómáknak nem sok köze van ahhoz, hogy ki transz és ki nem.


Olyan tanulmány meg éppenséggel létezik, hogy egy transznő (férfiból nő) agya közelebb áll egy nőéhez, és egy transzférfi (nőből férfi) agya egy férfiéhoz.

ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
22%

53

A bónusz kromoszómák nem épp pozitív dolgok...

ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
84%

#54

Mikor mondtam én azt, hogy "pozitív dolgok"???

Én csak rá mutattam, hogy kettőnél több lehetséges kombináció létezik, amit valahogy mindenki aki az "xy és xx" dologgal példálózik elfelejt vagy nem tud. Bár mondjuk gyűlölködéshez minek is kéne pontos adatokat használni, nem?

ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
67%
Semmivel nem lehet mérni azt, ami nincs.
máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 rigalánc ***** válasza:
52%
56: Tökéletesen egyetértek.
máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 NTBS ***** válasza:
42%
Tudtommal nem mérhető.
máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!