Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » LMBTQ-sok! Egzaktul tudományos...

LMBTQ-sok! Egzaktul tudományosan mérni lehet, hogy valaki transz? A fejére tett érzékelőkkel?

Figyelt kérdés

Azt mondták az LMBTQ-s felvonulók, hogy ezt hogy valaki transz mérni lehet pontos tudományos készülékkel. Elmondanátok hogy ezt hol olvastátok?


Én férfiként, férfinek érzem magam és így élem meg az életem. Lehetséges lenne, hogy a vizsgálat szerint ezzel ellentétben nő vagyok? Ki akarom deríteni🙂



2021. aug. 4. 16:43
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim válasza:
13%

#15:


Akkor, ha ez hit alapon megy, akkor én meg kérhetem, hogy delfinnek jegyezzenek be a személyimbe?

2021. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
93%

A bemondásra megy azért elég erős.


A nemi szerep diszfória megállapítása felnőttek esetében egy interjúval kezdődik, ahol a kezelőorvos először nemi szerep diszfóriát valószínűsít. Ki kell zárni azt, hogy

1) a probléma nem tartós

2) van organikus ok a tünetek mögött.

Ha valamelyiknél bukik a dolog, akkor a nemi szerep diszfória dg. is bukik. Ha itt átmegy a páciens, akkor *standardizált* tesztekkel (pl. MMPI-2) szokás a nemi szerep diszfória dg-t megerősíteni, miután egy hosszabb interjú megy egy klinikai szakpszichológussal elemzik (ebben az esetben) főleg a hosszmetszeti tünettant. A standardizált teszteket átvágni nem nagyon lehet, nagyon gyorsan értékelhetetlennek minősítik a tesztet, erre külön mutatók vannak.

Ezzel megkaptuk a klinikailag is jelentős szenvedés tényét, okát, ennél több nem nagyon kell. De a tartós diszfóriás érzés képalkotó eljárásokkal mérhető aktivitás-eltéréseket okoz az agyban, így ha valaki nagyon akarja, még azt is megnézheti. Csak nem teszik, mert baromi drága, és annyi szűrőn megy át a páciens a nemátalakításig, hogy gyakorlatilag lehetetlen színlelni.

2023. júl. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
81%

#22

Legalább is Magyarországon szerencsére ez így működik. De van ország ahol akár első beszélgetésre is a kezedbe nyomják a papírt a hormon terápiához.

2023. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
90%
Ma már ismertek agyi mintázatok amelyek összefüggésben lehetnek azzal, hogy ki mit érez. Vannak egészen pontos pszichológiai tesztek amik szintén egészen pontosan mérik. És vannak a belső érzések, amik néha nagyon durvák. És néha még az érintettnek is nehéz ezt összeraknia magában.
2023. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
37%

A TV-ben egy szakember mondta, hogy neki egy férfinak született magát nőnek érző entitás azaz transz minden hónap azonos szakán rendszeresen véreztette az orrát. Magától folyt az orrából a vér és ezt annak tudta be, hogy lelkileg azonosult a női nemmel.


Na kíváncsi vagyok ezt hogyan magyarázzátok?

2023. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%

#25

Úgy hogy bolondok mindenhol léteznek a világon és 100000000% hogy az a személy akiről beszélsz nem volt valójában transz. Mert aki tényleg transz az csak nyugodtan akarja élni az életét úgy ahogy ő jónak érzi (mint minden más emberi lény) anélkül, hogy emiatt idióták problémáznának.

De persze manapság már létezik olyan, hogy "transtrender" és akit leírtál az teljesen biztos, hogy egy "transtrender". (A transtrender az amikor valaki nem transz de annak állítja be magát a figyelemért, de ilyen emberek mindenhol léteznek bármilyen közösségben.)

2023. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem úgy van, hogy valaki "kitalája", hogy ő most transz, vagy bármi hasonló. Ez egy már bizoynítottan születéstől meglévő probléma. Sokszor az egész gyerekkort megnehezíti. Igen a gyerekkort! Nekem már oviból vannak nagyon negatív élményeim ezzel kapcsolatban, végig az egész általános iskola, középiskola szívás volt nem kicsit hanem nagyon. Az egyetem már könnyebb volt. De az eddigi munkahelyeim is nagyrészt szívások voltak. Nem akartam, nem én találtam ki, hogy "én már pedig ... leszek". Sajnos én már az "idősebb" generációhoz tartozom (tehát nem ilyen 18-20-25 év), hanem az a kor amikor már "így jártál". Az én fiatal koromban erről még ennyire sem lehetett beszélni (plusz homofob család). 40-en X évesen lett meg a hivatalos diagnózisom, hogy ez van. És ezért volt az egész életem egy brutális szívás. Nem, nem élveztem/élvezem egyáltalán, hogy érintett vagyok. (nem írom ki, hogy az LMBT... melyik részében vagyok érintett). A diagnózis abban segített (már csak),h ogy jobban el tudom magam fogadni, jobban értem azt, hogy mi történik körülöttem. Miért van 1000 meg 1000 szívás az életemben. És igen ez szívás nem is kicsi. Rohadtul nem poén. És az sem poén, hogy akiknek meg lehetne segíteni akár már ovodás korban mert ez már ott kiderülhet(ne), nem nem szabad róla beszélni. Inklább legyen a gyerek öngyilkos ha már nem tudja elviselni azt amit kapott a sorstól, mert ez büncselekmény ma magyarotszágon, mert össze van mosva a pedofiliával. Gratulálunk, XXI. században vagyunk, Európa közepén.
2023. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
62%

#27 "Ez nem úgy van, hogy valaki "kitalája", hogy ő most transz, vagy bármi hasonló."

Ez igaz, de sajnos vannak akik csak úgy felveszik magukra mert akkor több figyelmet kap az illető, vagy valami más okból. Nem hiába létezik néhány angol nyelvű közösségben a "transtrender" megnevezés a figyelemvadászokra.


De minden másban egyet értek.

2023. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
48%

Hogy ki fiú, ki lány, azt a genetika a figantatáskir eldonti.

Ezen a kettőn kívül másféle nem nincs.

Mondhatsz, amit akarsz, pingálhatod, kaszaboltathatod magad, a biológián, a genetikán, a természet törvényein nem változtatsz.

Ez faktum!

2023. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
51%
29: Köszönöm. Szóval szerinted én találtam ki magamnak, hogy lánynak érzem magam amikor elméletileg fiúnak születtem? És szívás az életem ovis korom óta? Cseréljünk, tényleg szívesen neked adom. Próbálj csak egy évet kibírni ezzel. Hidd el nem olyan jó dolog, és nem azért találjuk ki mert mi ezt élvezzük. Nem élvezzük (én legalábbis nem élvezem). Tudod amikor oviban állandóan azt hallottam és fájt rohadtul (meg nem is értettem): "Te fiú vagy menj a fiúkkal játszani, itt a lányok játszanak" "Te fiú vagy ne babázz hanem játszál autósat a fiúkkal" "Te fiú vagy menj focizni" (rohadtul utáltam a focit, de az autós játékokat is, de babázni nagyon szerettem). Érted ovisként!!! Nyilván ovisként tudtam, hogy mi ez az egész. Látszik M.e. Úr agymosó propagandája működik nálad is. De tényleg cseréljünk szívesen átadom ezt neked.
2023. szept. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!