Melyik a legjobb egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 13:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

bölcsészkarok : ELTE, DE

(de pl. a pszichológia szak sokak szerint a KGRE-n )

orvosi : DOTE, szorosan mögötte a SOTE

műszaki : BME

természettudományi karok : ELTE

művészeti karok : MKE, MOME, LFZE

2010. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
csak annyit fűznék hozzá, hogy a BME természettudományi kara, amin matek és fizika szak van, szintén nagyon színvonalas, szerintem veri az ELTE ezen szakjait, csak itt másfajta szakirányok vannak.
2010. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Orvosi DOTE? Miért pont az?


Amúgy én európai listán még csak az ELTÉT, SZTE-t és BME-t láttam.

2010. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Azért a DOTE mert több mint 10 orvosis ismerősömnek ez az egybehangzó véleménye. Attól, hogy nem Pesten van, lehet jobb, mint a SOTE, nem ? (SOTE-s ismerősök is vannak köztük, akiket nem vettek át nnan a DOTE-ra.)

Egyébként pl. a debreceni BTK-n úgy tudom, jobb az angl szak, mint az ELTÉN, de a szakok többsége az ELTE-BTK-n jobb.

Az SZTE- ről nem hallottam sosem olyan jókat, talán a város szépsége- a diáklét az, ami miatt szívesen járnak oda a diákok.

2010. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, első és negyedik voltam.

Egyébként igen, a BME term.tud. szakok ténleg jobbak, imnt az ELTE-n. ÉS állítólag z ELTÉ-n jó jegyeket osztogatnak, a BME-n a kettesre kel hajtani. De a jegyektől fügetlenül szerintem a tudásszint mindkettőn jó. És a BME-TTK-n csak fizikus és matematikus szak van.

2010. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem a SOTÉra gondoltam egyébként. Csak egyszerűen érdekelt, hogy honnan szedted. Mármint gondoltam hátha van vmi link vagy ilyesmi:) Csak érdekelt.

De egyébként az alapján, hogy ki mit mond, nem lehet megítélni. Gondolom nem sok olyan DOTÉs ismerősöd van, aki az összes orvosira járt. Mert ezt kb csak az tudná objektíven megítélni. De mindegy:) Vszínűleg ha megkérdeznél egy csomó SOTÉst, ők tuti a saját sulijukat mondanák. Ugyanúgy, ahogy az SZTE-sek vagy épp a PTE-sek:)

2010. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%

Ettől még létezik objektív mérce, szubjektív véleménnyel keverve. én hitelesnek tartom, 10 éve hallom többféle helyről, hogy a DOTE valamivel jobb.

Ettól még mindkettőn végzet orvos lehet nagyon jó és közepes.


Egyébként én össz. 3 egyetemre jártam és ennek ellenére nem érzzemúgy hogy az az orszá 3 legjobb egyeteme Ez intelligencia kérdése, hogy valaki meg tudja magát ítélni.

Tesóm, barátaim is egyetemisták, és csak 1-1 ember szájából hallottam eddig elvétve, hogy amit csinál, az a legjobb. intelligens ember ezt meg tudja ítélni.

2010. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is nehéz szubjektíven megítélni. Inkább az a véleményem, hogy mindenhol más a jó. Pl Debrecenben biztos, hogy a sejtbiológia nagyon jó. Ezt csak onnan gondolom, hogy a Sejtbiológia tankönyvem szerzői közül a legtöbb Debreceni tanár.

De lehet más tárgyból másik egyetem jó.

Amúgy csak meglepődtem. Nem SOTÉs vagyok egyébként, de eddig ezen az oldalon mindig azt olvastam, hogy az a legjobb.

Amúgy nem kell rögtön lehülyézni (mert ebből az "intelligens ember ezt beismeri" szövegből eléggé ez jött le).

2010. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Szubjektív helyett objektívet szerettem volna írni, elnézést.
2010. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Hé, egyáltlaán nem hülyéztem és fel se merült bennem, nyugi. Csak sietek a válaszolgatással itt a fórumon és talán nem voltam elég udvarias a sietég miatt, ne haragudj.

A mérvés dolog mellett kitartok, de nyugi, nem rád értettem.


Igen, egyébként vannak szakok , amik abszolút kivételek.

A bioszt én is hallottam, h Debrecenben jó, meg az angolt.

A pszichológiánál úgy tudom, az ELTE nimbusza a legnagyobb, de sok az elmélet és nincs gyakorlat, míg a Károlyn nagyon jó a gyakorlati képzése.

2010. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!