Melyik a legjobb egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 13:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Pszichológia a HVG szerint ELTÉN nagyon gáz. Majdnem mindenben utolsó helyezést kapott. Ott pl a sorrend úgy volt, hogy első Károli, második Pázmány és SZTE, utána DE és PTE, majd a legutolsó ELTE.


Biosz szakról meg csak olyantól hallottam, aki az ELTÉre járt, és állítólag elég gázos. A SZTE-s bioszról viszont jókat mondott (ismerőse jelentkezett át az ELTÉről).


De pl egy srác mesélte, hogy ismerőse végigpróbált 3 orvosit a 4ből. A Szegediről kirúgták, a PTE-ről "menekült" (ezt a szót használta), végül az SE-n végzett. Ő szerinte Szeged volt magasan a legjobb.


Szóval tényleg elég árnyalt a dolog. Mondjuk szerencsére orvosik között szerintem nincsen lényeges különbség. Vagyis remélem:D

2010. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Fizika és matematika képzés ELTE-n jobb, mint a BME-n. BME matek és fizika viszont közelebb áll az alkalmazásokhoz, könnyebb vele elhelyezkedni. Ha kutatni akarsz, akkor viszont ELTE az ajánlott. Fizika MSC képzésnél külön szakirányokat hallgathatsz ELTE-n/BME-n. (BME szakirányok az alkalmazásokhoz állnak közelebb, ELTE-n inkább elméleti képzés folyik.)
2010. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondtam - az ELTE pszichol. nimbusza nagy, mert ELTE szak, de a Károlyn jó a gyakotlati képzés. Szóval inkább annak érdemes az ELTE-re mennie pszichol.ra, aki kutatni akar és nem praktizálni, mert az MTA-val viszont kapcsolatban áll és ds lehe menni kutatóintézetbe.A munakerőpiacon valóban a károlysok a keresettebbek.


A DOTE biztos, hogy nagyon jó.


A SZTE-n is biztos vannak kiemelkedő szakok, de alapvetően nem olyan erős egyetem.

Pécs még kevésbé, eddig szóba sem került.

2010. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Az ELTE fiz és mat tényleg kutatói, elméleti jellegű, a BME-s meg gyakorlati, de szerintem a BME-s kicsit nehezebb.

Mindenesetre az egyik index kettesekkel van tele, a másik 4-5-ösökkel.

2010. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
én voltam (az első) a 14.50 és 14.52 is.
2010. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Szerintem azért az SZTE elég erős suli:)


Amúgy tényleg kíváncsi lettem volna vmi orvosis rangsorra. De amit találtam...mindet olyan hülye szempontok alapján állítják össze, hogy az agyam eldobom.


Ilyenek, hogy "nyelvvizsgával felvettek aránya" meg "felvettek pontátlaga"... Hát hol tükrözi az a suli színvonalát, hogy mennyi a pontátlag?


Attól, hogy vhova sokan jelentkeznek, még nem biztos, hogy jó. Pestre pl alapból mindig többen jelentkeznek, hisz Mo. tökre fővárosközpontú.


Jobb lenne ha vmi tudományos munkák, kutatás, felszereltség meg hasonlók alapján állítanák össze:)

2010. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

A nemzetkozi vizsgalatok altal rangsor alapjan, amelyekben az oktatas szinvonalat, a kutatasi kapacitast es a tudomanyos tevelenysegekhez valo hozzajarulast is vizsgaljak, nemzetkozi szinten a magyar egyetemek kozul az SZTE vegez a legelokelobb helyen mar nehany eve. Persze az ELTE is ott van a nyomaban (jelenleg). Akinek objektiv valasz kell, annak itt van ez. Iden ismet elkeszul nehany rangsor. Kivancsi vagyok az eredmenyre, nem mintha sokat szamitana nekem az ilyen. Azt sem allitom, hogy tokeletesen alatamaszthato az eredmenye, de legalabb van valami viszonyitasi alap.

Jartam SZTE-n biologiara, ott nem egy szaktarsam mondta azt, hogy mas egyetemrol "menekult" az SZTE-re a szinvonal miatt, es mas szakos hallgatoktol is hallottam hasonlo velemenyeket, akik megjartak tobb egyetemet (akadtak, akik az SZTE-vel nem voltak megelegedve - mert ilyen is van :D). Ennyit a szubjektivitasomrol.

Persze minden szaknak megvan az orszagos szinten legszinvonalasabb oktatast nyujto egyeteme. Eleg nehez igazan jo osszehasonlitast vegezni.

2010. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem egy ismerősöm 2 hét után hazamenekült a szegedi jogról, egy másik meg félév után. egy filozófia szakos is átmnekült az ELTÉre , meg egy pszichológiást oda vettek fel, de nem akarta ott megcsinálni.

De ez is csak egy véletlen-sorozat, lehetne oylan ismerősöm is, aki nagyon szereti.


A köztudatban szerintem nem az él, hogy az lenne az ország legjobb egyeteme, ugyanakkor biztos vannak ott baromi jó szakok.

A joggal kapcsolatban nekem pl. Miskolcot is moondták már, és azt is, hogy természetesen a jognál is az ELTE nimbsza a legnagyobb, de pl. a Pázmány jóval gyakorlatiasabb


Elhiszem, h a biosz oSzegeden tök jó, mert többen is mondtátok, de én az általad említett felmérés hatására még nem érzem, hogy a szegedi egyetem csúcs lenne.


Amúgy is, annyiféle szak van, már a kérdésfeltvés is túl általánosító volt.

2010. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

En sem erzem csucsnak orszagos szinten - lehet, hogy ez jott le az elozo kommentembol.:)

Mindossze kiemeltem az erossegeit, es a gyengesegeirol diplomatikusan hallgattam.

2010. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Te egy nagyon jó diplomata vagy :)

Ne izgulj, a Harvardosok is rezt teszik.

2010. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!