Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik a 20. század második...

Mik a 20. század második felének (képzőművészeti) stílusirányzatai?

Figyelt kérdés
összefoglaló honlapot nem találtam sajnos. tudom hogy szinte lehetetlen felsorolni az összeset, de jó lenne, ha segítene valaki, a pop art-tól kezdve a kortárs művészetig.
2008. dec. 12. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

pop-art


Minimal art - művészi szándék és annak megvalósulása közötti minimális különbség


Konceptualizmus - "fogalomművészet


Transzavantgard - a nyitott avantgárd


Body art - az alkotó a legközvetlenebbül részese művének


Posztmodern - fő filozófiai kategóriái a pluralizmus és a dekonstrukció

2008. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
op-art kimaradt, pop art után :-)
2008. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
neodadaizmus, assemblage, pop art, op-art a XX. század hatvanas, hetvenes éveiben, valamint az avantgárdon túli tendenciák a XX. század végén - a minimalizmus, a concept, a body art, a land art, a hiperrealizmus.
2008. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, de meglepett, hogy csak ennyi van, én többre emlékeztem, de sokat segítettetek:)
2008. dec. 13. 09:03
 5/8 A kérdező kommentje:
ja.. hogy te egy ember lennél:)
2008. dec. 13. 09:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Egy vagyok igen..

Nem azért emlékeztél többre , mert az "izmusokat" is belevetted a gondolatkörbe?

Azért nem írtam azokat, mert a 2. világháború előtt voltak, és az ugye már a XX .század első fele.

2008. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem, a század elejével még csak-csak tisztában vagyok, de a II.vh után már zavaros a dolog, de most utána nézek a felsoroltaknak, mi micsoda:)
2008. dec. 15. 18:38
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, már tudom mi kavart be, hogy utána néztem. ezeknek a stílusoknak az alfajai :)
2008. dec. 20. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!