Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok milyen lesz a...

Mit gondoltok milyen lesz a Föld jövője?

Figyelt kérdés

Most hogy valószínűsíthető, hogy a konjunktúra ciklus végére értünk kicsit elkapott a depresszió. Háború, globális felmelegedés, vízhiány, éhínség stb. Van itt minden. Elég sokan

disztópikus jövőt jósolnak.


Megpróbáltam úrrá lenni ezen a tespedtséget és néhány dolgnak utánanéztem.


Az egyik oldal mondogatja, hogy Kína is megfog bukni. Valóban kíépítettek egy elég durva megfigyelő rendszert és egy ideig én is azt hittem, hogy ezt a velejéig romlott kemény diktatórikus

rendszert a néhány éve kiépült és folyamatosan erősödő polgárság elsöpri majd. Néhány napja hallgattam meg egy Kína szakértőt, aki kicsit árnyalta bennem a képet erről a témáról.

Az az igazság, hogy vannak olyan törekvések, amik a polgárság fejlődését és hétköznapjait segítik ezen a pontozásos rendszeren keresztül. Persze lehet rosszra is használni.

Nyílván van egy ilyen oldala is. Szerintem Kína jövőjét nagyban az fogja meghatározni, hogy az országot vezető Kommunista Párt elitben milyen arányban lesznek olyanok, akik a mostani

polgárság soraiból kerülnek majd ki. Nem látok forradalom közeli helyzetet.


A másik oldal folyamatosan harsogja, hogy a nyugati civilizáció el fog bukni. Én nem látom, hogy ez bekövetkezne. Azt látom, hogy egyre többen vágynak inkább oda. Azt látom, hogy

folyamatosan jelen vannak belső konfliktusok, de képesek konszolidálni azokat és mindig megképződik egy értelemesen gondolkodó réteg, akik se nem szélsőségesen feministák, se nem

szélsőséges liberálisok, vagy szélsőséges Trump hívők. Ott van pl Black Lives Matter mozgalom. Mindenki mondogatta, hogy itt hatalmas forradalom lesz, meg elit lincselés, fehér akasztás

és polgárháború, de nem ez történt. Ki emlékszik már George Floyd-ra? Most hogy írom ezeket a sorokat rá kellett Google-iznom, mert nem ugrott be a neve.


Ami a globális felmelegedést, vízhiányt, éhínséget illeti. Hatalmas kihívások elé nézünk. De azt látom hogy annak ellenére, hogy ezernyi "erő" dolgozik azért hogy, tönkre csesszük

ezt a bolygót, nagyjából ugyanennyi munkálkodik az ellenkezőjén is. Valószínű az lesz, mint a történelem során eddig is, hogy gócpontok alakulnak ki. Lesznek nagyon fejlett civilizációk,

akik gazdaságilag és katonailag is fejlettek. Ezek váltják majd egymást (nem kétlem, hogy most is egy ilyen váltás küszöbén vagyunk). Lesznek leszakadozó, elmaradt régiók. Ott van pl Afrika. Egyszerűen nem látom, hogy ezeket az országokat, hogy lehetne felhozni legalább egy balkáni szintre.


Most nagy válság közeledtét jósolják. A koronavírusnál is ezt mondták. Volt is egy erőteljes visszaesés, aztán azóta újabb rekordokat döntött a tőzsde. Még nagyobbakat, mint 2019-ben. Kíváncsi leszek a válságra...


Ti mit gondoltok?



#gazdaság #jövő #válság #disztópia #Nyugat bukás #Kelet bukása
2022. ápr. 24. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Én személy szerint már alig várom, hogy összeomoljon a civilizáció és eljöjjön a Mad Max világ.

Azt nem tudom, hogy tényleg bekövetkezik-e, de én úgy látom, hogy a feszültség és a problémák egyre csak nőnek a világban, szóval van rá esély.

2022. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
#1 csak mert fiatal vagy. Még az ukrán háborúval együtt is relatív békés időszaknak számít a mostani. Voltak ennél sokkal rosszabb időszakok a hidegháború alatt. Mind nemzetközi politikában, mind társadalmi feszültségekben.
2022. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező


Ahogy te is mondtad nagy vállság jön. Nagy vállságban radikális irányítás kell.


Mit gondolsz? Az ultra demokratikus, liberális kormányok vagy a már eddig is kemény, radikálisabb kormányok bírják majd tovább?

2022. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

Nem vagyok fiatal.

2022. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban érdekes a dolog, hogy az emberiségnek, ahogy nő a hatalma, lassan lesz lehetősége kivégezni magát.

Idáig is voltak ilyen emberek, csak lehetőségük nem volt rá.

2022. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Igazából Kínában kb. az a deal, hogy amíg folyamatos gazdasági, és ezzel együtt jólétnövekedés lesz, addig a kommunista pártnak nem igazán van félnivalója, és azt csinálnak, amit akarnak. Ha azonban ez megszűnik ,vagy nem olyan mértékű lesz mint eddig, akkor az általad említett polgárság valóban elégedetlen lehet, és ennek kíszűrésére, egy komolyabb lázadás még időben történő elfojtására találták ki szerintem ezt a kreditpontos rendszert.
2022. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!