Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyarország 3 részre szakadás...

Magyarország 3 részre szakadását követően a magyar államiságot leginkább az Erdélyi fejedelemség őrizte meg?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 10:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
73%

"Magyarországnak volt királya? Nem. Magyarországot Bécsből irányították."


Egyedül II. Józsefet nem koronázták magyar királlyá, az összes Habsburg törvényes magyar uralkodó volt. Külön Pozsonyban koronázták őket.

2022. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok kun és nincs is velük problémám. Nekem a hozzád hasonló náci fattyakkal van problémám.
2022. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb európai uralkodó nem nemzeti király volt etnikai értelemben, ez pedig legtöbbször a dinasztikus házasságoknak volt köszönhető, ami a kora középkorban kezdett már elterjedni.


Nem nem nagyon voltak nemzeti uralkodók Európában.

2022. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
52%
Ez semmin nem változtat. A Habsburg uralkodók gyarmatként tekintettek Magyarországra és semmiképpen sem volt független Magyarország. A kiegyezés is csak azért történt mert a Habsburgok féltek az összeomlástól a sorozatos küldöldi vereségek miatt ezért jogokat adtak a magyaroknak mint legnagyobb leigázott népnek de ez még nagyon távol áll a függetlenségtől.
2022. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:

33


Vegyél vissza, jó!?


Nézd csak:

[link]


I. Ferdinánd magyar király. Hoppá! Szóljunk már a wikis srácoknak, hogy nem úgy van, vagy tudod mit, regelj be, és javítsd ki te magad., Meglátjuk, milyen gyorsan vágnak ki, mint macskát szarni. :)

2022. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
36%

Bemásolom mit írtál nekem privátban hogy mindenki lássa:


"Szia oláh Hunyadi Mátyás!"


Tehát szerinted Hunyadi Mátyás nem magyar hanem oláh de a náci német őseidet magyrnak tekintd igaz?

2022. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:

"Ha idejön Putyin a hadsergével és magyar elnöknek nevezi magát akkor továbbra is beszélhetünk független Magyarországról te retardált"



Ha valaki ilyet ír, az nagyon buta, és semmi értelme vele veszekedni.

2022. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok német származású, sosem voltam az. Németellenesség Magyarországon csak pár fura idegen mongoloid fejű neo-kun kisebbségi képviseli Magyarországon. Egy apró kisebbség a teljes társadalomban.


Mátyást a korabeli források oláh származásúnak tüntetik fel apai vonalon, Magyarországon is. Egyes Hunyadi ellenes magyar nagyurak is folyton emlegették idegen származását.

2022. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:

"István magyar király volt. Mátyás szintén."


És mondjuk Szent László, akinek lengyel volt az anyja? Vagy III. András, aki Velencében született? A dinasztikus házasságok miatt szinte egyik Árpád-házi uralkodó sem volt "tiszta-vérű magyar". És jobb, ha tudod, Habsburg Ferdinándnak voltak Árpád-házi felmenői.


"I. Miksa császár még 1515-ben kötötte meg a Habsburg–Jagelló házassági szerződés értelmében a kettős eljegyzést vagy esküvőt II. Ulászló magyar és cseh királlyal, amelynek értelmében valamelyik unokája majd feleségül veszi Ulászló leányát, Annát. Ahogy ez ebben a korban gyakran előfordult, az ifjú pár nem is találkozott az esküvőig. A menyegzőt 1521. május 25-én tartották Innsbruckban. Anna pont egyidős volt Ferdinánddal, 1503. július 23-án született. Apai ágon ő maga, és a felesége ágán az utódai is az Árpád-ház leszármazottai voltak. A Ferdinándot követő összes Habsburg császár-király az ő leszármazottja volt, akik ezen házasságból kifolyólag többszörösen is rokonságban álltak az Árpádokkal."

2022. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
52%

"Nem vagyok német származású, sosem voltam az. Németellenesség Magyarországon csak pár fura idegen mongoloid fejű neo-kun kisebbségi képviseli Magyarországon. Egy apró kisebbség a teljes társadalomban."


Teljesen egyértelmű hogy valami náci fattya vagy aki gyülöl mindenkit ha nem szőke kékszmű. A multkor ízt írtad hogy akinek fekete a hajszíne az nem magyar.

2022. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!