Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Sok közgazdász miért híve a...

Sok közgazdász miért híve a mai napig is a szocializmusnak, amikor az a rendszer csak nyomort és éhezést szült?

Figyelt kérdés

2022. júl. 24. 22:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/131 Meton ***** válasza:
De maradjunk itthon. Ha éltél a 70-es években, akkor tudod, hogy nem volt nyomor és éhezés. Ha dokihoz mentünk, nem kellett fizetni. Eleve olyan nem volt, ha munkanélküli. Mindenki keresett annyit, amiből nagyon jól megélt. Az államadósság más kérdés, de az azért volt, mert a nyugati országok nem vették meg a termékeinket. Nem volt autógyártásunk, ami az egyik legnagyobb üzlet. Minden jóból kimaradtunk. Most annyit nyertünk, hogy a nyugati országok is a barátaink és bár kihasználnak minket, de mégis jól jártunk.
2022. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/131 Godsmack válasza:
Nem volt éhezés és nyomor, aki dolgozott meg tudott élni normálisan. Nem volt ugyan 100 féle tv, mosógép, stb, de amit lehetett kapni megvehettem hitel nélkül, mert nem okozott gondot kifizetni, minden évben futotta nyaralásra is. Igaz volt olyan tengerpart ahova csak 3 évente mehettem, de azt is gond nélkül tudtam finanszírozni. A többi évben belföldön nyaraltam, 3 ft-os benzin árral oda mentem ahova akarok. Most örülök, ha valahogy kijövök a fizumból, nyaralás kizárt, a szocializmusban nem volt ilyen.
2022. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/131 anonim ***** válasza:
100%

Ezek borzalmas félrevezetések.


"3 ft-os benzin árral oda mentem ahova akarok."

A 3 Ft-os benzin időszakában annyira kevés embernek volt valami ócska autója, hogy csak úgy sistergett. Munkásoknak, akik rengeteget dolgoztak (túlóra azért volt pár helyen), egyik nap zsíroskenyeret, másik nap lekvároskenyeret víve a munkahelyre, azzal ellenni estig, éveken át. Azon kívül főmérnököknek meg ismert színészeknek. falusiaknak, akik Délután a második műszakot kezdték a malacok meg a málna körül. Ezeknek.


"Mindenki keresett annyit, amiből nagyon jól megélt"

Egy fenét. Aki nem fizetett lakást, az kijött a fizetéséből, mint én akkoriban munkásszállón. Mivel nem ittam, harmincegyedikén is volt még valami pénzem. Annyi sose, hogy lett volna értelme valamit csinálni vele.


"amit lehetett kapni megvehettem hitel nélkül"

Ja. Kerestem 2600 Ft-ot, az automata mosógép meg mennyi is volt? 10-15 ezer. Az négy-hatszoros fizetés!!!

2022. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/131 anonim ***** válasza:

28, nem hiteltelen.


According to the Department of Housing and Urban Development, it would cost $20 billion to end homelessness in the United States


[link]


Napi egy trillió a bankoknak: pbs


[link]

2022. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/131 anonim ***** válasza:
27: az állításaimat nem cáfoltad, csak megpróbáltál hitelteleníteni.
2022. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/131 anonim ***** válasza:

45: Tehát akkor az 50 millió az valójában 20 milliárd, és a napi 1000 milliárd az valójában egy tíz napig tartó HITELAJÁNLAT, amivel nem éltek a bankok, és a célja annak a demonstrálása volt, hogy: "the huge number is intended to calm markets by demonstrating that the Fed’s ability to lend short-term is nearly unlimited".

Legalább beleolvasnál abba, amit belinkelsz.

2022. aug. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/131 anonim ***** válasza:

47, valóban.


Az 50 millió helyett milliárdot akartam írni, de elrontottam.

És csak a nagyságrend volt lényeg, valóban. Nem 50, csak 20.

És abban is igazad van, hogy hitelajánlat volt.


Elnézést, teljesen korrekt ésZrevétel.


A pandémia alatt 11 trillió dollár qe ment a gazdaságba.


(Quantitative easing (QE) has upended the world of central banking since the US Federal Reserve (Fed) implemented its first QE program during the global financial crisis. Since 2020, major central banks have pumped over $11 trillion into the global economy in response to COVID-19 alone)


[link]


Ebből lett aztán egy jelentős részben sajátrészvény-vásárlás. Ekkor szárnyalt a tőzsde a kovid alatt.


Nyilván a gond az volt vele, hogy ettől a beavatkozástól még nem oldódott meg az átlag emberek problémája.


Ha jól rémlik, 47 milliárd volt a szám, amit kaptak a repülés vállalatai, hogy megtartsák a munkaerőt.

Aztán most, amikor eljött az első nyár, amikor normálisabban újraindult a forgalom, napi párszáz járat kerül csak törlésre, itt is Európában, nem csak a tengerentúlon.

Mert korai nyugdíjaztatás, meg hasonlók, és most nincs személyzet.


A diákhitel, az eladósodottság, a világ legdrágább (magán) egészségügye, ahol a rák egyenlő csőddel a betegek jelentős részének.


Hadi kiadásokra viszont van majd’ 900 milliárd dollár.


De tíz évre 3,6 trillió sok volt a human infrastructure-re.


Szóval ezek az apróságok…


Az, hogy omladozik az infrastruktúra, tragikus az egészségügyi helyzet, a társadalom 2/3-a fizutól fizuig tengeti az életét.


A világ leggazdagabb országában.

2022. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/131 anonim ***** válasza:
48: Teljesen egyetértek. Épp ezért fogalmaztam úgy, hogy nem szabad téves számokkal elrontani a jó posztokat.
2022. aug. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/131 Meton ***** válasza:

Azért itt nem árt pontosítani. Ha 3 forint volt a benzin és 2700 a fizu, akkor 900 litert lehetett belőle venni. A mostani 490 forintos benzinből 300 ezer fizu mellett 600 litert lehet venni. Ugyanez igaz az alapvető élelmiszerekre is, tehát a szocializmusban sokkal jobban éltünk. A színes tévé, automata mosógép már luxuscikk, ezek persze, hogy sokba kerültek. Egy trabantért, ami 60 ezerbe került, két évig kellett dolgozni. Ma egy Suzuki mondjuk 5 millió, 300 ezres fizu mellett nagyjából szintén 2 évig kell melózni.

Nyilván voltak problémák. Technológiában sehol se voltunk a nyugathoz, mert akkor még nem tartották fontosnak. Nem volt minden sarkon kisbolt, sőt falun nem árultak húst meg zöldséget, meg semmit, ami hűtést igényelt. Voltak problémák és minden a spórolásról szólt, de még egyszer mondom, a kaja akkor se került többe, pont ugyanúgy meg lehetett élni, ahogy most is. Oroszországgal kereskedtünk, az ő igényeikhez, szükségleteikhez kellett igazodnunk.

2022. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/131 anonim ***** válasza:

"Voltak problémák és minden a spórolásról szólt, de még egyszer mondom, a kaja akkor se került többe, pont ugyanúgy meg lehetett élni, ahogy most is"

És akkor is hitelből finanszíroztuk azt a "jólétet", ahogyan ma is a mai "jólétet". Az a rendszer emiatt összeomlott.

Mi a garancia rá, hogy ez a mostani nem fog?

2022. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!