Mennyire szerepelt fontos motívumként a lélekvándorlás az Edgar Allan Poe korabeli magyar ( vagy akárcsak tágabb értelembe vett " kárpát medencei " ) folklórban ?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég olvastam el Edgar Allan Poe-nak a " Metzengerstein " című elbeszélését , amelyben a lélekvándorlás a központi téma és történetesen Magyarországon játszódik le , bár a benne lévő szereplők nevei német eredetre vallanak ...


Tehát az lenne a kérdésem hogy egy akkori magyar folklórt írói inspirációért kutató külföldi író mekkora eséllyel találkozott volna a lélekvándorlás motívumával ?


Illetve esetleg az is elképzelhető hogy ( mondjuk ) Poe a korabeli sváb ( vagy egyéb az akkori Magyarországon élő nemzetiségi ) folklórból vehette az inspirációt ?



2022. júl. 31. 23:50
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
A lélekvándorlást ilyen buddhista értelemben érted? Mert akkor szerintem annyira nem játszott fontos szerepet.
2022. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem én a " metempsychosis " szó alatt értett koncepcióra gondolok :


[link]

2022. aug. 5. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!