Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség az Oláh Cigány...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Mi a különbség az Oláh Cigány és a Román Cigány között?

Figyelt kérdés
Én Kàrpàti Cigány származású vagyok,de ez a két elnevezés nekem hasonlónak tűnik.

2022. szept. 18. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Oláh= román
2022. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Ukrán menekült vagy? Állítólag minden nap jön egy csomó ukrán a határra a segélycsomagokért. Tudsz erről?
2022. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 UlfOrmson ***** válasza:
97%
A román cigány aki Romániában lakik és onnan jár át Magyarországra. Az oláh cigányok is onnan származnak, de már jó ideje itt élnek és döntő részük már nem vagy csak nagyon rosszul beszéli a romanit
2022. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak szeretném elmondani hogy anyai ágon Büszke KunMagyarZsidó,apai ágon Büszke Magyar-Szerb-KárpátiCigány családból származom,de Sajnos nem tudok mindent a Cigányságot Belüli Csoportokról,de azt az Anyai Nagymamámtól én is tudom,hogy az Oláh azt jelenti Román és Régies Eredeti többes száma Oláhok,mert úgy mondták a Havasalfoldrol és Moldvarol jött emberekre,hogy megjöttek az Oláhok,jól tudom ugye?
2022. szept. 18. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Vlah-nak hívták saját magukat is régen. Abból lett oláh. A román jóval később lett.


A büszkeséget hagyd meg a ner vezetőinek. Ha nem az vagy, akkor húzd meg magad, mert odacsapnak előbb-utóbb.

2022. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MDaniel98 ***** válasza:
45%
Semmi.
2022. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha büszke magyarnak is tartod magad, és egy magyar fórumra magyarul írsz, akkor a helyesírásra próbálj már meg odafigyelni! Gondolok itt pl. a rengeteg indokolatlanul nagy kezdőbetűs szóra az írásodban.
2022. nov. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!