Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van bármiféle komolyan vehető...

Van bármiféle komolyan vehető érv,tanulmány,korabeli beszámoló stb ami alátámasztja azt az álláspontot,hogy Jézus nem halt kereszthalált? Azok válaszoljanak akik tényleg értenek hozzá nem akiket a hitük vezérel.

Figyelt kérdés

Én eddig olyannal találkoztam,hogy megfeszítették de nem halt meg,mert ugye a kereszthalál fulladás által következett be. De a római katona pont jókor, jó helyen szúrta meg őt mivel,hogy ezáltal a víz,vér,genny ami ott felgyülemlett kifojt és tudott levegőhöz jutni. De mar nem tudom pontosan. Valami ilyesmi.


Meg a másik,hogy talán az utolsó percben kicserélték valaki másra. Mást feszítettek meg helyette.


Ugyebár ennek a Vér testvérisége (La shanse) Nem biztos,hogy így kell írni idegen szóval. A nagy híve. Kiket az egyház álláspontjuk miatt eretneknek tart. A középkorban üldözöttek is voltak.


De hallottam már ezeket

máshonnan is.


Meg egyébként is én szerintem a rómaiakba volt érzés stb. Szerintem nem öltek volna meg 1 ártatatlan általuk se bűnösnek hitt "embert" bőszült, alkesz, analfabéta, zélóta héberek miatt. pláne az akkori legmegalázóbb, legfájdalmasabb, legszadistább módon.


Tehát erre lennék kíváncsi.



2022. nov. 26. 00:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10 pontosan. Még azért azok a több ezer éves írások se biztos,hogy úgy maradtak fenn.
2022. nov. 27. 10:32
 12/17 anonim ***** válasza:
16%
Semmilyen írás nem támasztja alá, hogy Jézus nem halt kereszthalált! Vannak viszont korabeli történelmi írások, amik viszont alátámasztják, hogy Jéust mefeszítették kereszten!!!!
2022. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"korabeli történelmi írások"

Idéznél néhányat?

2022. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én úgy tudom - és nyugodtan javítson ki valaki ha tévednék -, hogy a történészek között jelenleg az az uralkodó nézet, hogy Jézus - vagy legalábbis olyasvalaki aki hasonló tulajdonsággal rendelkezett mint ő - valóban élt, de persze az életéről és haláláról szóló dolgokra jelenleg nincs semmilyen bizonyíték.
2022. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#14

Kijavítalak, mert tévedsz.

Egy történész ilyet nem mondhat, ilyen határozott kijelentést nem tehet komoly és ellenőrizhető konkrét bizonyítékok nélkül.

Az más kérdés, hogy logikusan gondolkodva feltételezhetünk egy olyan vallásreformer prófétát, amely egyébként ebben a korban nem volt ritkaság, aki a kereszténység eszmevilágát, vagy legalább is annak egy részét kidolgozta, meghirdette, mert valakinek, vagy valakiknek ezt meg kellett tennie.

Mellesleg a kereszténységet a későbbi korokban élők dolgozták ki, elsősorban az evangéliumok szerzői, akik nem is feltétlenül egy embert jelölnek esetenként, mert az írások stílusából következtetni lehet egyik- másik evangéliumi könyvnél arra, hogy többen írták.

Aztán az apokrif iratok, amelyek egy ideig a keresztény tanítás részét képezték, közelebb vihetnek ehhez a kérdéshez, mivel megtudható belőlük, hogy Jézust a kortársai emberként ismerték, csak később magasztosult isteni lénnyé és ezzel megvan arra a lehetőség, hogy nem utókori szerző tollából származik az írás, hanem valóban egy kortárs írása és valójában ez vinne legközelebb a kereszténység alapítójának a személyéhez, csak éppen Jézus emberi mivolta miatt már nem része a Bibliának pont ez az írás.

2022. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Történészek - KOMOLY tudósok - azért sem foglalkoznak ilyesmivel, mert ultraciki lenne, ha kiderülne valahogy, hogy Jézus mégsem létezett. Az illető történész örökre elvágná magát kb. mindenhol.

A létezésére meg ugye nincsen bizonyíték.

2022. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
4 Meg am aztán Jézust ne hasonlítsd Spartacusékhoz. Ők rabszolgák voltak akiknek ez a büntetés ki volt találva. És majdnem megdöntötték Rómát. Jézussal és a latorokkal kapcsolatban meg szépen kifejtették előttem,hogy ez a római joggal összeegyeztethetetlen meg stb..
2022. nov. 29. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!