Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan sikerült a cseheknél...

Hogyan sikerült a cseheknél és az észteknél ilyen magas szintű szekularitást elérni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy jó kis sztálini Szovjet unióval és több évtizednyi állami vallásellenességgel.
2023. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, de jó nekik.
2023. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Egy kulturálisan fejlettebb nép automatikusan jobban érvényt szerez a szekularizmusnak is - mint az elmaradottabbak!
2023. jan. 8. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Ezeket a demagóg dumákat 😂


Igen, bizonyára a legfejettebb társadalom a világon Észak-korea lehet.

Úristen...

2023. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

A szekularizáció nem vallásellenesség, hanem a vallás és az állam szétválasztása, ami igencsak kívánatos dolog.


Aki vallásos, az finanszírozza ezt a hobbiját és ne a 70% ateista adójából finanszírozzák busásan az egyházakat.


Ez bizony hatalmi kérdés és nálunk elég jól el van cseszve.


Nézhetjük Németországot: ott szekularizáció van és nem mondható, hogy az egyházak mostoha helyzetben vannak. Miért? Megkérdezik, hogy vallásos vagy-e? Ha igen, akkor a fizetésed 1%-át vonja a helyi nav és utalja az egyházadnak. Szerintem ez a megoldás és akkor látszódna, hogy mi a tényleges helyzet.

2023. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

"70% ateista adójából"


De cuki vagy 😂 tudod az arányok még a legeurópaibb országokban is fordítottak.

A másik pedig, hogy ilyen alapon mi jogon van egyáltalán bármi nemű adózás? Hisz én pl nem akarom támogatni az ELTE genderstudies szakját. Mégis az én adómból is fizetik ott a tanárokat és a hallgatók ösztöndíjait is az én adómból osztják újra.


Na erre mit mondasz?

2023. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
83%
#6 azért hasonlítsd össze a sok templomot egyházi programot, misét istentiszteletet stb és azt a kb 50 fős szakot. Na ugye.
2023. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Meg lehet nézni, hogy mielőtt nem öntötték volna ebbe az adót, milyen állapotban volt az egyházi finanszírozás. Nincs itt 70% vallásos.


Európát ne emlegesd, mert semmi közünk hozzá. Itt keleti demokrácia van, ahol a hatalom megmondja, hogy miben higgy. Semmi közünk sem a demokráciához, sem a valláshoz.


A vallás sosem volt állami feladat. Az állami feladat az oktatás az egészségügy stb. Ezzel kell foglalkozni. Engem sem érdekel a vallástörténet oszt azt is lehet tanulni, de engem nem érdekel, hogy erre költik a pénzem, mert az oktatást fontosnak tartom még a valláshoz kötödőt is. A genderstudies a te érdekeid is szolgálná, ha lenne agyad. De ebben az állapotodban elég ha behúzod az állampártot és már rendben is van az életed.

2023. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
81%
Egyházellenes politika. Gazdasági fejlődés.
2023. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
A szekularizációval az a baj, hogy ha ez megtörténik, nem lehet többé vallási dumával, és muszlim migránsok általi fenyegettséggel szavazókat terelni. Ez jól látható nálunk is. A gyerekedre nem fütenek a suliban, szarul keresel, belerokkansz a hitelekbe, a nyaralás lassan államilag szervezett belföldi kiruccanás marad, de legalább nincsenek terrorista migránsok meg óvodásokat átoperáló transzok...
2023. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!